Menú

Les 15 millors empreses de climatització de Barcelona

Trobar empreses de climatització a Barcelona és més fàcil quan compares el servei que necessites amb la zona on treballen. Aquesta guia inclou opcions de Gràcia, l’Eixample, l’avinguda Diagonal i Horta-Guinardó, amb especialistes en instal·lacions domèstiques, reparació d’aire condicionat, calderes i manteniment.

Abans de contactar-hi, confirma la disponibilitat, l’abast de la intervenció i si poden assumir una urgència o una renovació completa.

Com hem fet aquesta selecció

No és un llistat telefònic, és una selecció: hi entren negocis amb bona reputació entre els clients i els més especialitzats van primer.

Alguns negocis contracten una fitxa més completa o una posició destacada. Només ho poden fer després de passar la nostra selecció, i sempre ho indiquem.

Top 3Llistat completMapaConsells

Les 15 opcions en detall

Clima Bcn Instalaciones, Barcelona#1
Què destaca
  • Subministrament de sistemes d’aire condicionat

  • Instal·lació de climatització domèstica

  • Calefacció i calderes

Clima Bcn Instalaciones

5,089 opinions
Carrer del Maresme, 285-289, Loc 5, Sant Martí, 08020 Barcelona
Recomanat per a
Climatització per a la llar

Clima Bcn Instalaciones subministra sistemes d’aire condicionat des de Sant Martí i també treballa amb solucions de calefacció i calderes. El servei combina una instal·lació curosa amb explicacions clares, tracte proper i atenció als detalls de l’espai.

És una opció adequada per a qui vol valorar equips de climatització i rebre suport durant una intervenció domèstica ben organitzada.

Husclima, Barcelona#2
Què destaca
  • Instal·lació, manteniment i reparació

  • Servei urgent de climatització

  • Canvi de conductes a splits

Husclima

4,9127 opinions
Carrer de l'Arquitecte Martorell, 1, 1-2, Horta-Guinardó, 08035 Barcelona
Recomanat per a
Renovar instal·lacions antigues o complexes

Husclima, al carrer de l’Arquitecte Martorell, ofereix instal·lació, manteniment i reparació d’aires condicionats a Barcelona, amb servei urgent i assessorament en climatització. També treballa amb bombes de calor i pot abordar canvis d’instal·lacions antigues o complexes, com el pas de conductes a diversos splits.

L’atenció ordenada, la netedat i la capacitat d’explicar les solucions afegeixen valor al conjunt.

Instalvi, Barcelona#3
Què destaca
  • Projectes de calefacció i climatització

  • Instal·lacions d’aigua, llum i gas

Instalvi

5,064 opinions
Carrer d'en Grassot, 64, Gràcia, 08025 Barcelona
Recomanat per a
Reformes amb diverses instal·lacions

Instalvi treballa en calefacció i climatització a Gràcia, i també fa instal·lacions d’aigua, llum i gas. Aquesta combinació de serveis pot encaixar en reformes de la llar o substitucions d’equips que impliquin diverses instal·lacions, quan cal coordinar aquests treballs dins d’una mateixa intervenció a l’habitatge.

Tecknoclima, Barcelona#4
Què destaca
  • Reparació de sistemes d’aire condicionat

  • Neteja i reparació de terra radiant

  • Bombes de calor i aerotèrmia

Tecknoclima

4,8282 opinions
Avinguda Meridiana, 482, local 5, Sant Andreu, 08030 Barcelona
Recomanat per a
Reparacions de climatització i terra radiant

Tecknoclima, a l'avinguda Meridiana de Sant Andreu, se centra en la reparació de sistemes d'aire condicionat. També ha intervingut en neteja i reparació de tubs de terra radiant, bombes de calor i instal·lacions d'aerotèrmia, de manera que encaixa en actuacions tècniques de certa complexitat.

El servei es distingeix pel treball acurat i una organització àgil, però convé concretar terminis i pressupost abans de programar la intervenció.

Bellobarna, Barcelona#5
Què destaca
  • Aire condicionat, aerotèrmia i calderes

  • Panells fotovoltaics

  • Gas i baixa tensió

Bellobarna

5,045 opinions
Recomanat per a
Coordinar climatització i sistemes energètics

Bellobarna treballa a Barcelona amb una proposta d’instal·lacions integrals per a la climatització i l’eficiència energètica. Ofereix aire condicionat, aerotèrmia, calderes, acometides de gas, panells fotovoltaics, instal·lacions de baixa tensió i solucions energètiques per a habitatges i negocis.

El seu perfil encaixa especialment amb projectes que requereixen coordinació entre diversos sistemes. El servei posa l’accent en una execució àgil, ben organitzada i acurada amb la neteja, també en instal·lacions complexes.

Dreams Clima SL, Barcelona#6
Què destaca
  • Instal·lacions completes d’aire condicionat

  • Muntatges amb recorreguts llargs

  • Oficina a Sant Martí

Dreams Clima SL

4,872 opinions
Carrer de Castella, 19, Loc 7-8, Sant Martí, 08018 Barcelona
Recomanat per a
Muntatges domèstics amb dificultat tècnica

Dreams Clima SL fa instal·lacions d’aire condicionat i té oficina al carrer de Castella, a Sant Martí. El seu treball inclou muntatges amb recorreguts llargs o dificultat tècnica, un aspecte que pot interessar a qui necessita una instal·lació domèstica completa que requereixi planificar el recorregut i els acabats.

ClimaGaserveis, Barcelona#7
Què destaca
  • Calefacció, aire condicionat i gas natural

  • Instal·lació de calderes i escalfadors

  • Models Ferroli i Vaillant

ClimaGaserveis

4,934 opinions
Avinguda de la Riera de Cassoles, 12, Gràcia, 08012 Barcelona
Recomanat per a
Substituir calderes o escalfadors

ClimaGaserveis, a Gràcia, combina instal·lacions de calefacció, aire condicionat, gas natural, calderes i escalfadors. La comunicació fluida, la rapidesa i la cura per deixar l’espai net formen part d’una proposta ben adaptada a canvis d’equip i obres domèstiques.

També treballa amb models Ferroli i Vaillant, amb horari partit de dilluns a divendres.

Confort clima, Barcelona#8
Què destaca
  • Instal·lacions d’aire condicionat

  • Servei urgent per a incidències

Confort clima

4,847 opinions
Av. Diagonal, Sarrià-Sant Gervasi, 08006 Barcelona
Recomanat per a
Necessitats urgents d’aire condicionat

Confort clima ofereix instal·lacions d’aire condicionat i atén incidències a Barcelona, amb servei urgent i resposta immediata segons la seva proposta. Té la seu a l’avinguda Diagonal, a Sarrià-Sant Gervasi, i atén de dilluns a dissabte de 8.00 a 21.00, una franja que permet plantejar intervencions també en dissabte.

Cold Solar Electric Sl, Barcelona#9
Què destaca
  • Instal·lacions de climatització en habitatges

  • Base a Horta-Guinardó

Cold Solar Electric Sl

5,023 opinions
Carrer de Calderón de la Barca, 106, Piso 3 PUERTA 2, Horta-Guinardó, 08032 Barcelona
Recomanat per a
Millorar la climatització de la llar

Cold Solar Electric Sl treballa en instal·lacions i actuacions de climatització per a la llar des d’Horta-Guinardó, al carrer de Calderón de la Barca, 106. Atén de dilluns a divendres de 8.00 a 20.00, amb horari continuat per coordinar les visites i les intervencions als habitatges durant la setmana.

ReparaClimas, Barcelona#10
Què destaca
  • Revisions de càrregues d’aire

  • Localització de fuites

  • Reparacions d’equips de climatització

ReparaClimas

4,776 opinions
Pg. de St. Joan, Gràcia, 08009 Barcelona
Recomanat per a
Detectar fuites i revisar equips

ReparaClimas fa reparacions i revisions d’equips de climatització, amb intervencions com comprovar una càrrega d’aire o localitzar una fuita. Té la seu al passeig de Sant Joan, a Gràcia, i orienta l’activitat a necessitats domèstiques, especialment quan cal revisar el funcionament d’un aparell o posar-lo al dia.

arelclima instalaciones sl, Barcelona#11
Què destaca
  • Instal·lació d’aire condicionat i aerotèrmia

  • Instal·lació de calderes

  • Pressupost gratuït

arelclima instalaciones sl

4,687 opinions
Gran Via de les Corts Catalanes, 867, Sant Martí, 08018 Barcelona
Recomanat per a
Planificar instal·lacions en habitatges i edificis

Arelclima Instalaciones treballa en instal·lacions d’aire condicionat, aerotèrmia i calderes des de Sant Martí, i ofereix pressupost gratuït. Anuncia més de quinze anys de trajectòria en el sector i aborda projectes domèstics o d’edificis que comprenen la planificació i el muntatge dels sistemes de climatització.

Zuria, Barcelona#12
Què destaca
  • Reparació i instal·lació d’aire condicionat

  • Manteniment domèstic d’equips

Zuria

4,674 opinions
Carrer d'Aragó, 33, Eixample, 08015 Barcelona
Recomanat per a
Resoldre avaries d’aire condicionat

Zuria Climatización centra l’activitat en la reparació i instal·lació d’aire condicionat a l’Eixample, amb servei per a intervencions domèstiques de manteniment i avaria. Atén de dilluns a dissabte, de manera que també inclou aquest dia per a qui necessita una actuació sobre l’equip de casa.

Aire Acondicionado MoreraClima, Barcelona#13
Què destaca
  • Instal·lació d’aire condicionat i aerotèrmia

  • Renovació d’equips 2x1 i 1x1

  • Instal·lacions esquena contra esquena

Aire Acondicionado MoreraClima

4,5189 opinions
Carrer de Juan de Mena, 29, Horta-Guinardó, 08035 Barcelona
Recomanat per a
Renovar equips d’aire condicionat domèstics

Aire Acondicionado MoreraClima treballa des del carrer de Juan de Mena, a Horta-Guinardó, amb especialització en instal·lació d’aire condicionat i aerotèrmia. La seva proposta combina rapidesa, flexibilitat i un servei integral, amb experiència en renovacions d’equips 2x1, 1x1 i instal·lacions esquena contra esquena.

Els muntatges es caracteritzen per l’ordre, la pulcritud i una execució àgil, especialment útil en temporada alta.

climasa, Barcelona#14
Què destaca
  • Exposició, venda i instal·lació

  • Aire condicionat i calefacció

  • Equips de diverses marques

climasa

4,3111 opinions
Carrer del dos de Maig, 261, Eixample, 08013 Barcelona
Recomanat per a
Comparar equips abans d’instal·lar-los

Climasa treballa en climatització des de l’Eixample i combina exposició, venda i instal·lació. La seva oferta inclou aire condicionat i calefacció, amb possibilitat de triar entre diverses marques del mercat.

El servei personalitzat i l’experiència acumulada en climatització ajuden a plantejar projectes domèstics amb una mirada pràctica, especialment quan cal comparar equips, eficiència i adaptació a l’espai.

MATclima, Barcelona#15
Què destaca
  • Conductes galvanitzats i difusors

  • Ventilació, extractors i deshumidificadors

  • Muntatge de splits

MATclima

4,693 opinions
Carrer de Santander, 42-48, Naves 9-10, Sant Martí, 08020 Barcelona
Recomanat per a
Materials per a climatització i ventilació

MATclima subministra materials de climatització i ventilació a Sant Martí, amb conductes galvanitzats, elements de difusió d’aire i canonades de coure. També treballa amb aire condicionat, refrigeració i muntatge de splits, de manera que la seva oferta cobreix tant materials com equips i muntatge. Es pot sol·licitar el catàleg mitjançant el formulari de contacte.

La llista resumida en una taula

#NegociNotaOpinionsRecomanat per a
#1Clima Bcn Instalaciones 5,089Climatització per a la llar
#2Husclima 4,9127Renovar instal·lacions antigues o complexes
#3Instalvi 5,064Reformes amb diverses instal·lacions
#4Tecknoclima 4,8282Reparacions de climatització i terra radiant
#5Bellobarna 5,045Coordinar climatització i sistemes energètics
#6Dreams Clima SL 4,872Muntatges domèstics amb dificultat tècnica
#7ClimaGaserveis 4,934Substituir calderes o escalfadors
#8Confort clima 4,847Necessitats urgents d’aire condicionat
#9Cold Solar Electric Sl 5,023Millorar la climatització de la llar
#10ReparaClimas 4,776Detectar fuites i revisar equips
#11arelclima instalaciones sl 4,687Planificar instal·lacions en habitatges i edificis
#12Zuria 4,674Resoldre avaries d’aire condicionat
#13Aire Acondicionado MoreraClima 4,5189Renovar equips d’aire condicionat domèstics
#14climasa 4,3111Comparar equips abans d’instal·lar-los
#15MATclima 4,693Materials per a climatització i ventilació

I el teu negoci?

Afegir o gestionar el meu negoci

On hi ha empreses de climatització a Barcelona

Utilitza el mapa per localitzar cada empresa i valorar quina opció queda més a prop de casa teva o del lloc de la intervenció. La distribució permet comparar la concentració d’alternatives a Gràcia i l’Eixample amb les opcions d’Horta-Guinardó i l’entorn de l’avinguda Diagonal. Si necessites una visita ràpida, truca abans per confirmar l’àrea de servei i el primer horari disponible.

Serveis habituals

  • Instal·lació d’aire condicionatMuntatge d’equips en habitatges, incloses configuracions 1x1, 2x1 i instal·lacions esquena contra esquena.
  • Reparació d’aire condicionatIntervencions sobre equips que fallen, no refreden correctament o necessiten una revisió abans de continuar funcionant.
  • Manteniment de climatitzacióRevisions i actuacions de manteniment per conservar el funcionament dels equips domèstics i prevenir incidències.
  • Canvi de calderes i escalfadorsSubstitució de calderes o escalfadors, amb assessorament sobre l’equip i les característiques de la instal·lació.
  • Reparació de calderesAtenció a avaries de caldera i incidències relacionades amb l’aigua calenta de la llar.
  • Bombes de calor i aerotèrmiaInstal·lació o renovació de sistemes amb bomba de calor i altres solucions d’aerotèrmia.
  • Projectes integralsCoordinació de climatització amb instal·lacions d’aigua, llum o gas quan la reforma requereix diverses actuacions.

Com triar empreses de climatització a Barcelona

  1. Descriu si necessites una instal·lació nova, una reparació, manteniment o el canvi d’un equip abans de demanar pressupost.
  2. Pregunta si treballen al teu barri i si poden fer visites a Gràcia, l’Eixample, Horta-Guinardó o Sarrià-Sant Gervasi.
  3. En una renovació, confirma si poden adaptar conductes antics, instal·lar diversos splits o resoldre una configuració 1x1 o 2x1.
  4. Si tens una avaria de caldera o falta d’aigua calenta, pregunta pel temps de resposta i per la disponibilitat d’atenció urgent.
  5. Demana què inclou el servei: equip, mà d’obra, retirada de l’antic, materials i posada en funcionament.
  6. Abans de reservar, confirma l’horari, la tarifa de visita i les condicions de manteniment posterior.

Preguntes freqüents

Quina empresa de climatització convé per a una reforma completa?

Per a una reforma que combina calefacció, aire condicionat i altres instal·lacions, busca una empresa amb projectes integrals. Instalvi, a Gràcia, orienta la seva activitat a aquest tipus de coordinació. Confirma l’abast de l’obra i les fases abans de contractar.

On puc trobar instal·ladors d’aire condicionat a Barcelona?

Hi ha opcions a diversos punts de la ciutat, especialment a Gràcia, l’Eixample, Horta-Guinardó i l’avinguda Diagonal. El mapa t’ajuda a calcular la proximitat, però convé confirmar que l’empresa es desplaça fins al teu domicili.

Hi ha serveis urgents per a una avaria d’aire condicionat?

Algunes empreses anuncien atenció urgent o resposta ràpida, com Confort clima i Husclima. La disponibilitat pot variar segons el dia i la càrrega de feina. Truca abans i explica el tipus d’avaria, la ubicació de l’equip i la urgència real.

Què he de preguntar abans de canviar una caldera?

Demana quins models són compatibles amb la instal·lació actual, si cal adaptar conductes o connexions i què inclou la retirada de l’equip antic. També és útil confirmar el termini, la posada en funcionament i les condicions del manteniment.

Puc contractar només el manteniment de l’aire condicionat?

Sí, diverses empreses combinen instal·lació, reparació i manteniment d’equips domèstics. Iberclima i Husclima són opcions orientades a aquest tipus de servei. Explica l’antiguitat de l’equip i demana quines tasques inclou la revisió.

Quan és millor reservar una instal·lació d’aire condicionat?

Si vols instal·lar o renovar equips abans de l’època de més calor, és preferible contactar amb temps. Les agendes poden omplir-se ràpidament. Demana una data concreta, confirma els materials necessaris i verifica si l’empresa pot completar tota la intervenció en una sola visita.

També et pot interessar