Menú

Les 10 millors empreses de teulades i cobertes de Barcelona

A Barcelona i la seva àrea conviuen els terrats plans dels edificis de veïns, les teulades de teula de les cases del Vallès i les cobertes metàl·liques de les naus dels polígons. Cada cas demana una empresa diferent: no és el mateix impermeabilitzar un terrat comunitari que canviar teules o substituir una coberta de fibrociment.

En aquesta guia reunim empreses comprovades a la seva pròpia web. De cadascuna expliquem quin tipus de coberta treballa, quins materials i sistemes fa servir, quina garantia ofereix i en quina zona actua.

Com ordenem aquesta guia

Darrere d'aquesta llista hi ha una recerca de empreses de teulades i cobertes a Barcelona: ens hem quedat amb els negocis més especialitzats, els que millor valoren els seus clients i els que ofereixen informació completa i fiable.

Algunes empreses poden contractar serveis per guanyar visibilitat a la guia.

Top 3LlistatMapaCom triar

Compara 10 opcions locals

Tejados TotalService, Barcelona#1
Què destaca
  • Només treballa cobertes

  • Garanties de 2 a 10 anys

  • Plans de manteniment

Tejados TotalService

4,962 opinions
Carrer de Prim, 2, Barri del Segle XX, 08223 Terrassa, Barcelona
Ideal per a
Teulades de cases al Vallès

La tria lògica per a cases i comunitats del Vallès Occidental amb problemes a la teulada. Tejados TotalService treballa només cobertes: canvia teules trencades, impermeabilitza amb resina híbrida líquida i membranes i munta cobertes de panell sandvitx. Ofereix plans de manteniment i neteja de canals. Dona garanties per escrit que van de dos anys en reparacions puntuals a deu en impermeabilitzacions completes.

Cubiertas Galaico Catalana, Barcelona#2
Què destaca
  • Panell sandvitx i deck TPO

  • Retirada d’amiant

  • Inspeccions UNE 171370-2

Cubiertas Galaico Catalana

5,013 opinions
Carrer del, Carrer de Prat de la Riba, 29, bajos, 08921 Santa Coloma de Gramenet, Barcelona
Ideal per a
Naus industrials i agrícoles

Pensada per a naus industrials i agrícoles que necessiten una coberta metàl·lica nova. Cubiertas Galaico Catalana instal·la, repara i manté cobertes de panell sandvitx, xapa grecada, xapa corba autoportant i deck amb TPO. També retira cobertes de fibrociment amb amiant i fa inspeccions segons la norma UNE 171370-2. Té l’oficina a Santa Coloma de Gramenet i treballa a tot Catalunya.

Cubiertas Batic, Barcelona#3
Què destaca
  • Tela asfàltica amb bufador

  • Neteja de canals

  • Xarxes de seguretat homologades

Cubiertas Batic

5,013 opinions
Avinguda de Rivoli, 21, 08100 Mollet del Vallès, Barcelona
Ideal per a
Manteniment de cobertes de naus

Útil per a empreses i comunitats que necessiten mantenir una coberta plana o inclinada en bon estat. Cubiertas Batic instal·la i renova cobertes de naus, edificis i locals comercials, col·loca tela asfàltica amb bufador i neteja canals perquè l’aigua desguassi bé. També munta xarxes de seguretat homologades. La visita tècnica i el pressupost són sense compromís, de manera que es pot comparar amb calma abans de decidir.

Impermeabilizaciones Ávila, Barcelona#4
Què destaca
  • Empresa familiar des de 1972

  • Làmina asfàltica polimèrica

  • Garantia de deu anys

Impermeabilizaciones Ávila

5,011 opinions
Carrer de la Madriguera, 41, Sant Andreu, 08033 Barcelona
Ideal per a
Terrats de comunitats a Barcelona

Encaixa amb comunitats de veïns de Barcelona que han de rehabilitar el terrat. Impermeabilizaciones Ávila és una empresa familiar que treballa des de 1972 en terrasses, terrats, teulades i claraboies, i localitza i repara goteres i humitats. Fa servir làmines asfàltiques polimèriques i dona deu anys de garantia. El pressupost és gratuït i es fa després de veure l’estat de la coberta.

Cubiertas Cover, Barcelona#5
Què destaca
  • Estructures de fusta laminada

  • Teula ceràmica i pissarra

  • Garantia de deu anys

Cubiertas Cover

4,821 opinions
Av. de la Verge de Montserrat, 50, 08210 Barberà del Vallès, Barcelona
Ideal per a
Teulades de fusta i pèrgoles

Pensada per a cases amb teulada de fusta, porxos i pèrgoles. Cubiertas Cover dissenya i munta cobertes amb fusta tractada per a exterior, avet laminat i pi, acabades amb teula ceràmica o pissarra natural. També restaura i manté teulades antigues i en canvia teules i pissarres. Dona deu anys de garantia en tots els treballs i fa pressupostos sense compromís des de Barberà del Vallès.

Taraspol, Barcelona#6
Què destaca
  • Poliuretà projectat

  • Poliurea en calent

  • Garantia de deu anys

Taraspol

4,848 opinions
Passeig del Centenari, 17, 08410 Vilanova del Vallès, Barcelona
Ideal per a
Aïllar i impermeabilitzar alhora

Interessa a qui vol aïllar i impermeabilitzar la coberta en una sola intervenció. Taraspol projecta escuma de poliuretà sobre cobertes i façanes i impermeabilitza amb membrana líquida de poliuretà o amb poliurea en calent. També recobreix cobertes de fibrociment i fa manteniment de teulades. Treballa per a habitatges, comunitats i indústria a Catalunya i dona deu anys de garantia en cada treball.

Quatre Gotes, Barcelona#7
Què destaca
  • Aplicadora autoritzada de Chova

  • Garantia de deu anys

  • Pressupost en 24 hores

Quatre Gotes

4,489 opinions
Carrer de Manso, 54, 1er 1a, 08205 Sabadell, Barcelona
Ideal per a
Terrats comunitaris i naus

Una opció clara per a comunitats amb el terrat ple de filtracions. Quatre Gotes impermeabilitza i rehabilita terrats comunitaris, terrasses i cobertes de naus, i també repara teulades. És aplicadora autoritzada de les làmines elastomèriques de Chova i dona deu anys de garantia en les impermeabilitzacions. Treballa des de Sabadell a bona part de la província i fa el pressupost en 24 hores, útil quan la gotera no pot esperar.

Cobertes Reser, Barcelona#8
Què destaca
  • Garantia decennal

  • Fusta, teula i pissarra

  • Cobertes verdes i claraboies

Cobertes Reser

4,325 opinions
Ind. Can Volart, Carrer del Garbí, 4, Nave 5 Polígono, 08150 Can Volard, Barcelona
Ideal per a
Rehabilitar teulades tradicionals

Adequada per a qui vol rehabilitar una teulada tradicional de fusta, teula o pissarra. Cobertes Reser dissenya, construeix i rehabilita cobertes, i també fa forjats de bigues de fusta, claraboies i cobertes verdes. En el dossier d’estudi i pressupost inclou una garantia decennal de l’empresa i els certificats dels fabricants dels materials. Té la nau al polígon Can Volart, a Parets del Vallès.

Hostec, Barcelona#9
Què destaca
  • Inscrita al RERA

  • Inspecció de cobertes amb dron

  • Panell sandvitx i deck

Hostec

4,128 opinions
Av. la Ferreria, 77, Panta Baja, 08110 Montcada i Reixac, Barcelona
Ideal per a
Naus amb coberta d’uralita

Pensada per a naus i edificis industrials amb coberta d’uralita. Hostec està inscrita al Registre d’Empreses amb Risc d’Amiant i s’encarrega del pla de treball, la retirada de l’amiant i el transport dels residus a plantes autoritzades. Després instal·la cobertes de xapa, panell sandvitx, deck o fibrociment sense amiant. També fa façanes, línies de vida, lluernes i exutoris de fum.

Imperkubic, Barcelona#10
Què destaca
  • PVC, EPDM i poliuretà

  • Reparació de teula àrab

  • Ajuda amb subvencions

Imperkubic

4,444 opinions
Carrer de Salvador Baroné, 1, 08840 Viladecans, Barcelona
Ideal per a
Terrat i façana en una sola obra

Interessa a qui necessita impermeabilitzar el terrat i, de pas, arreglar altres parts de l’edifici. Imperkubic treballa terrats, terrasses i teulades amb PVC, EPDM, poliuretà, làmina asfàltica o membrana acrílica, i repara teulades de teula àrab. També rehabilita façanes, patis de llums i baranes, i ajuda a tramitar subvencions i finançament. Anuncia garanties de fins a 25 anys, un punt que convé comparar amb la resta de pressupostos.

La comparativa d’un cop d’ull

#NegociNotaOpinionsIdeal per a
#1Tejados TotalService 4,962Teulades de cases al Vallès
#2Cubiertas Galaico Catalana 5,013Naus industrials i agrícoles
#3Cubiertas Batic 5,013Manteniment de cobertes de naus
#4Impermeabilizaciones Ávila 5,011Terrats de comunitats a Barcelona
#5Cubiertas Cover 4,821Teulades de fusta i pèrgoles
#6Taraspol 4,848Aïllar i impermeabilitzar alhora
#7Quatre Gotes 4,489Terrats comunitaris i naus
#8Cobertes Reser 4,325Rehabilitar teulades tradicionals
#9Hostec 4,128Naus amb coberta d’uralita
#10Imperkubic 4,444Terrat i façana en una sola obra

Tens un negoci?

Gestionar o afegir el meu negoci

Mapa d’empreses de teulades i cobertes a Barcelona

La majoria tenen la base al Vallès i al Barcelonès, i n’hi ha una a Sant Andreu, dins de Barcelona, i una altra a Viladecans.

Serveis que convé comparar

  • Reparació de goteresLocalització de l’entrada d’aigua i reparació de teules, juntes, canals o baixants.
  • Impermeabilització de terratsLàmines asfàltiques, membranes líquides, poliurea o PVC en cobertes planes, transitables o no.
  • Teulades de teula i fustaRehabilitació o construcció de teulades amb estructura de fusta, teula ceràmica o pissarra.
  • Cobertes metàl·liques i panell sandvitxCobertes de naus i comerços, sovint col·locades sobre la coberta antiga.
  • Retirada d’amiantDesmuntatge de plaques de fibrociment per empreses inscrites al RERA i substitució per materials nous.

Com triar Empreses de teulades i cobertes a Barcelona

  1. Trieu segons el tipus de cobertaUn terrat pla, una teulada de teula àrab i una coberta de nau demanen tècniques diferents. Busqueu una empresa amb feina feta en el vostre cas.
  2. Demaneu una diagnosi abans del pressupostUna gotera pot venir d’una teula trencada, d’una junta o d’un desguàs. Localitzar-ne l’origen evita pagar una impermeabilització que no calia.
  3. Si hi ha fibrociment, exigiu el RERALa retirada de plaques amb amiant només la poden fer empreses inscrites al Registre d’Empreses amb Risc d’Amiant i amb un pla de treball aprovat.
  4. Garantia per escritDemaneu quants anys cobreix, si inclou materials i mà d’obra i si el fabricant del sistema també la certifica.

Preguntes freqüents

Quant costa reparar una teulada o impermeabilitzar un terrat a Barcelona?

Depèn de la superfície, de l’estat del suport, del sistema escollit, de l’accés i de si cal aixecar el paviment existent. Demaneu pressupostos que detallin el sistema, els metres i la garantia per poder-los comparar.

Cal permís de l’ajuntament per arreglar la teulada?

Les reparacions senzilles solen necessitar una comunicació prèvia, mentre que canviar l’estructura o la coberta sencera pot requerir llicència d’obres. Si cal bastida o ocupar la via pública, també s’ha de demanar permís. Moltes empreses gestionen aquests tràmits.

Quant dura una impermeabilització?

Depèn del sistema, de la qualitat de la instal·lació i del manteniment. Les garanties solen ser més llargues en una impermeabilització completa que en una reparació puntual. Netejar els desguassos i revisar la coberta cada any n’allarga la vida.

Guies relacionades