Menú

Les 15 millors fusteries de Barcelona

Si busques fusteries a Barcelona, aquesta guia t’ajuda a comparar tallers segons el tipus d’encàrrec, la zona i la facilitat de contacte. Hi trobaràs opcions de Gràcia, Sarrià-Sant Gervasi, l’Eixample i Sant Martí per a mobles a mida, reparacions domèstiques, rehabilitació de peces i renovació de finestres i tancaments.

Com hem fet aquesta selecció

Per a aquesta guia de fusteries a Barcelona hem mirat a què es dedica de veritat cada negoci, quina reputació té entre els clients i què explica de la seva feina als seus canals. L'ordre és editorial i el revisem periòdicament.

Alguns negocis contracten una fitxa més completa o una posició destacada. Només ho poden fer després de passar la nostra selecció, i sempre ho indiquem.

Top 3Llistat completMapaConsells

Les 15 opcions en detall

Carpinteria Guarque S.L., Barcelona#1
Què destaca
  • Mobles a mida

  • Reparació de calaixos de cuina

  • Revisió d’estructures

Carpinteria Guarque S.L.

5,0253 opinions
Carrer de l'Amistat, 25, Sant Martí, 08005 Barcelona
Recomanat per a
Reparar o adaptar mobles de cuina

Al taller de Sant Martí, Carpinteria Guarque S.L. combina la fabricació de mobles a mida amb la reparació de peces de la llar. Entre els treballs que aborda hi ha els calaixos de cuina malmesos, amb una revisió del problema concret i dels aspectes relacionats amb l’estructura del moble.

Nusiveta Fusteria, Barcelona#2
Què destaca
  • Fabricació de mobles a mida

  • Assessorament en el disseny

  • Mobles per a rebedors

Nusiveta Fusteria

5,046 opinions
Carrer de Bolívar, 11, Gràcia, 08023 Barcelona
Recomanat per a
Moblar espais concrets de l’habitatge

Nusiveta Fusteria, al barri de Gràcia, treballa en la fabricació de mobles a mida. El projecte posa l’accent en l’assessorament durant el disseny, amb aportacions creatives per adaptar cada peça a l’espai i a les necessitats de l’habitatge.

És especialment adequada per resoldre zones concretes, com un rebedor, amb mobles ben acabats i una relació qualitat-preu ajustada.

Espai 21 S.L., Barcelona#3
Què destaca
  • Fusteria d’alumini

  • Solucions per a la llar

  • Taller a Sant Martí

Espai 21 S.L.

4,7172 opinions
Carrer de Pallars, 233, Loc. 1, Sant Martí, 08005 Barcelona
Recomanat per a
Intervencions domèstiques en alumini

Espai 21 S.L. treballa la metal·listeria amb especialització en fusteria d’alumini per a la llar. Des del local del carrer de Pallars, a Sant Martí, aborda tant noves intervencions com adaptacions concretes en aquest material, amb atenció directa per concretar les necessitats de cada projecte.

Fustes Fargas, Barcelona#4
Què destaca
  • Treballs de fusteria

  • Assessorament per escollir opcions

  • Establiment a l’Eixample

Fustes Fargas

4,7167 opinions
Carrer del Comte d'Urgell, 55, Eixample, 08011 Barcelona
Recomanat per a
Orientació per a treballs de fusteria

Al carrer del Comte d’Urgell, a l’Eixample, Fustes Fargas ofereix treballs de fusteria i assessorament per escollir entre les opcions disponibles. Pot encaixar amb qui necessita plantejar una consulta concreta i rebre orientació abans de decidir com abordar un treball de fusta a Barcelona.

Kaiema, Barcelona#5
Què destaca
  • Projectes de fusta a mida

  • Plataformes mòbils per desplaçar mobiliari

Kaiema

4,875 opinions
Carrer de Sant Lluís, 95, Gràcia, 08024 Barcelona
Recomanat per a
Adaptacions per a mobiliari voluminós

Kaiema desenvolupa projectes de fusteria a mida a Gràcia, amb encàrrecs adaptats a necessitats concretes de l’espai o del mobiliari. Un exemple són les plataformes mòbils per desplaçar mobles voluminosos, una solució que il·lustra el tipus de treball singular que pot abordar el taller del carrer de Sant Lluís.

Fusteria Pagà, Barcelona#6
Què destaca
  • Rehabilitació de finestres de fusta

  • Portes blindades decorades

  • Armaris amb mides especials

Fusteria Pagà

4,682 opinions
Carrer d'en Grassot, 95, Gràcia, 08025 Barcelona
Recomanat per a
Rehabilitar i adaptar peces de fusta

Fusteria Pagà, a Gràcia, ofereix fusteria general per a particulars amb especial atenció a la rehabilitació i l’adaptació de peces. Entre els treballs hi ha l’actualització de finestres de fusta antigues, portes blindades decorades i armaris amb mides especials.

També resol encàrrecs com altells o balconades de fusta, amb acabats cuidats i una execució àgil.

Fustes Garriga, Barcelona#7
Què destaca
  • Fustes massisses en diverses mides

  • Material per a bricolatge

  • Fusta per a mobiliari

Fustes Garriga

4,664 opinions
Carrer de Llança, 11, Eixample, 08015 Barcelona
Recomanat per a
Escollir fusta massissa per a projectes

Fustes Garriga disposa de fustes massisses en diverses mides per a encàrrecs, bricolatge i projectes de mobiliari. A l’establiment del carrer de Llança, a l’Eixample, es poden comparar tipus de fusta i rebre orientació sobre el material per triar la peça abans de començar el treball.

Monfusta, Barcelona#8
Què destaca
  • Portes, armaris i cuines a mida

  • Parquet i tarimes

  • Projectes amb altres oficis

Monfusta

4,735 opinions
Av. de Madrid, 218, Sants-Montjuïc, 08014 Barcelona
Recomanat per a
Fusteria per a reformes integrals

Monfusta treballa la fusteria de fusta a mida a Barcelona, amb una proposta centrada en portes, armaris, cuines, parquet i tarimes. El projecte pot incloure visites a domicili i encàrrecs que combinen tasques de fusteria amb altres oficis, una opció pràctica per a reformes integrals.

L’atenció propera, l’assessorament durant el procés i la bona organització completen una oferta especialment adequada per personalitzar espais.

Crisalum, Barcelona#9
Què destaca
  • Finestres d’alumini

  • Substitució de finestres

Crisalum

5,011 opinions
Carrer de Balmes, 366, Pta 1, Sarrià-Sant Gervasi, 08006 Barcelona
Recomanat per a
Canviar finestres i renovar tancaments

Crisalum - Fusteria d’alumini, a Sarrià-Sant Gervasi, està especialitzada en finestres d’alumini i canvi de finestres. La seva proposta combina materials de qualitat, organització i una execució especialment acurada amb la neteja de l’espai.

Resulta adequada per a reformes de tancaments que requereixen un procés eficient, amb una intervenció que en alguns casos pot quedar resolta en una sola jornada.

Fusters Boqué, Barcelona#10
Què destaca
  • Fabricació de mobles a mida

  • Bancs personalitzats

  • Taller a Sant Martí

Fusters Boqué

5,011 opinions
Carrer de València, 665, Sant Martí, 08026 Barcelona
Recomanat per a
Bancs i altres mobles personalitzats

Fusters Boqué, a Sant Martí, està especialitzada en la fabricació de mobles a mida. La seva proposta posa el focus en entendre bé el que necessita cada projecte, mantenir una comunicació clara i oferir acabats que conserven la funcionalitat amb el pas del temps.

Resulta especialment adequada per a bancs i altres peces personalitzades, amb una relació equilibrada entre qualitat i preu.

Carpintería Rodríguez, Barcelona#11
Què destaca
  • Encàrrecs de fusteria

  • A l’Hospitalet de Llobregat

Carpintería Rodríguez

4,630 opinions
Av. Ponent, 13, 08905 L'Hospitalet de Llobregat, Barcelona
Recomanat per a
Treballs de fusteria amb terminis acordats

Carpintería Rodríguez ofereix un servei de fusteria a l’avinguda de Ponent, a l’Hospitalet de Llobregat, dins de l’àrea de Barcelona. La proposta s’adreça a qui necessita encarregar treballs de fusteria amb terminis acordats i coordinació durant l’execució, dos aspectes que formen part de la seva manera d’organitzar els encàrrecs.

L'Ebanista de Sants, Barcelona#12
Què destaca
  • Fabricació de mobles

  • Encàrrecs d’ebenisteria

  • Taller a Sants

L'Ebanista de Sants

4,913 opinions
Carrer de Melcior de Palau, 60, Sants-Montjuïc, 08028 Barcelona
Recomanat per a
Mobles personalitzats i ebenisteria

L’Ebanista de Sants – Fusteria fabrica mobles al carrer de Melcior de Palau, amb una manera de treballar centrada en el detall, els acabats cuidats i la precisió. És una opció especialment interessant per a encàrrecs d’ebenisteria que demanen un resultat minuciós i personalitzat.

La formalitat en els terminis i una relació equilibrada entre el treball realitzat i el preu reforcen la seva proposta.

Fusteria Ebenisteria Elias, Barcelona#13
Què destaca
  • Fabricació de mobles

  • Fusteria i ebenisteria

  • Encàrrecs personalitzats

Fusteria Ebenisteria Elias

4,547 opinions
Carrer de Vallhonrat, 6, baixos, Sants-Montjuïc, 08004 Barcelona
Recomanat per a
Encarregar mobles i peces de fusta

Al carrer de Vallhonrat, al Poble-sec, Fusteria Ebenisteria Elias fabrica mobles i aborda treballs de fusteria i ebenisteria. El taller atén encàrrecs personalitzats amb intervenció artesanal i comunicació directa, una proposta per a qui busca concretar una peça o un treball de fusta amb qui l’ha de fer.

Fonollosa Fusters SL, Barcelona#14
Què destaca
  • Mobiliari per a habitatges i oficines

  • Llibreries amb il·luminació

  • Mobles sota escala

Fonollosa Fusters SL

4,456 opinions
Carrer de Ventalló, 15, Gràcia, 08025 Barcelona
Recomanat per a
Moblar espais de geometria complexa

Fonollosa Fusters SL fabrica mobles a Gràcia i treballa la fusta amb una mirada tradicional, sense renunciar als dissenys moderns, clàssics o personalitzats. El seu àmbit inclou projectes per a habitatges i oficines, portes i mobiliari especial, com una llibreria amb il·luminació o un moble sota una escala.

L’assessorament proper ajuda a resoldre espais de geometria complexa.

Fusteria Busca, Barcelona#15
Què destaca
  • Reparacions de fusteria

  • Encàrrecs domèstics

  • Assessorament durant el projecte

Fusteria Busca

4,238 opinions
Carrer de Còrsega, 472, Gràcia, 08025 Barcelona
Recomanat per a
Resoldre reparacions de fusta a casa

Fusteria Busca treballa des del carrer de Còrsega, a Gràcia, i combina l’ofici de fuster amb assessorament durant el projecte. És una alternativa per a reparacions i encàrrecs domèstics que necessiten una solució ben ajustada, amb una relació qualitat-preu raonable.

La jornada àmplia de dilluns a divendres facilita trobar una franja per comentar el treball.

La llista resumida en una taula

#NegociNotaOpinionsRecomanat per a
#1Carpinteria Guarque S.L. 5,0253Reparar o adaptar mobles de cuina
#2Nusiveta Fusteria 5,046Moblar espais concrets de l’habitatge
#3Espai 21 S.L. 4,7172Intervencions domèstiques en alumini
#4Fustes Fargas 4,7167Orientació per a treballs de fusteria
#5Kaiema 4,875Adaptacions per a mobiliari voluminós
#6Fusteria Pagà 4,682Rehabilitar i adaptar peces de fusta
#7Fustes Garriga 4,664Escollir fusta massissa per a projectes
#8Monfusta 4,735Fusteria per a reformes integrals
#9Crisalum 5,011Canviar finestres i renovar tancaments
#10Fusters Boqué 5,011Bancs i altres mobles personalitzats
#11Carpintería Rodríguez 4,630Treballs de fusteria amb terminis acordats
#12L'Ebanista de Sants 4,913Mobles personalitzats i ebenisteria
#13Fusteria Ebenisteria Elias 4,547Encarregar mobles i peces de fusta
#14Fonollosa Fusters SL 4,456Moblar espais de geometria complexa
#15Fusteria Busca 4,238Resoldre reparacions de fusta a casa

I el teu negoci?

Afegir o gestionar el meu negoci

On hi ha fusteries a Barcelona

Utilitza el mapa per localitzar tallers a prop de casa o del lloc on cal fer la intervenció. La concentració d’opcions a Gràcia i Sarrià-Sant Gervasi pot facilitar una visita, mentre que els punts de l’Eixample o altres zones poden encaixar millor si ja tens clar el professional que vols contactar.

Serveis habituals

  • Mobles personalitzatsDisseny i fabricació de mobles a mida per aprofitar millor rebedors, habitatges, oficines i espais amb mides especials.
  • Reparacions domèstiquesSolucions per a portes, armaris, altells, balconades i altres elements de fusta que necessiten ajustos o una reparació concreta.
  • Rehabilitació de fustaActualització de finestres antigues, portes decorades i peces existents conservant-ne l’estil i adaptant-les a l’espai.
  • Finestres i tancamentsRenovació de finestres d’alumini i altres tancaments per a reformes que requereixen una intervenció ben organitzada.
  • Mobiliari per a oficinesEncàrrecs especials com llibreries amb il·luminació, mobles sota escales i solucions adaptades a espais de treball.
  • Fusteria de barriTreballs de proximitat amb assessorament proper per resoldre encàrrecs de fusta de manera pràctica.

Com triar fusteries a Barcelona

  1. Defineix si necessites un moble nou, una reparació, una rehabilitació o un canvi de finestres abans de demanar pressupost.
  2. Envia mides, fotografies i una descripció de l’ús de l’espai perquè el taller pugui valorar millor l’encàrrec.
  3. Comprova que el professional treballa el material i l’acabat que necessites, especialment en finestres, portes i mobiliari especial.
  4. Pregunta si fa visites o presa de mides al domicili i si el servei cobreix el teu barri de Barcelona.
  5. Demana terminis orientatius i confirma si cal reservar amb temps abans de començar el projecte.
  6. Aclareix com es protegirà i es deixarà net l’espai quan finalitzi la intervenció.

Preguntes freqüents

Quina fusteria de Barcelona em convé per fer un moble a mida?

Busca un taller amb experiència en mobiliari personalitzat i assessorament durant el disseny. A Gràcia i l’Eixample hi ha opcions enfocades a peces per a habitatges, oficines i espais amb mides especials. Abans de contractar, comparteix les dimensions i l’ús que tindrà el moble.

Les fusteries també fan reparacions petites?

Alguns tallers accepten reparacions i encàrrecs domèstics, però el tipus d’intervenció pot variar. Quan contactis, explica si es tracta d’una porta, un armari, un altell, una balconada o una altra peça, i envia fotografies perquè puguin confirmar si ho poden assumir.

On puc trobar fusteries a Gràcia?

Gràcia concentra diversos tallers amb serveis de mobiliari a mida, fusteria general i encàrrecs domèstics. El mapa et permet veure quines opcions queden més a prop i comparar el servei abans de desplaçar-te. Confirma sempre l’adreça i l’horari directament amb el taller.

Quina fusteria pot renovar finestres i tancaments?

Per a aquest projecte, prioritza un negoci especialitzat en finestres d’alumini o renovació de tancaments. És important confirmar si fa presa de mides, retirada de l’element anterior i instal·lació. També convé preguntar pel termini de treball i per la protecció de l’espai durant la reforma.

Cal demanar cita abans d’anar a una fusteria?

Per a una consulta ràpida pot haver-hi horaris d’atenció, però els projectes a mida solen requerir una conversa prèvia o una visita. Truca abans d’anar-hi per confirmar disponibilitat, explicar l’encàrrec i saber quina informació o fotografies has de portar.

Com puc comparar pressupostos de fusteria?

Compara que tots incloguin el mateix: materials, mides, acabats, transport, instal·lació i possibles treballs previs. Un pressupost clar facilita valorar les alternatives més enllà del preu inicial. També és útil confirmar el termini, les modificacions incloses i què passa si les mides reals canvien.

També et pot interessar