Menú

Les 15 millors sabateries de Barcelona

Si busques sabateries a Barcelona, aquesta guia t’ajuda a comparar opcions segons el tipus de calçat, la zona i l’assessorament que necessites. Hi trobaràs botigues de barri a Gràcia i Sarrià-Sant Gervasi, propostes de l’Eixample i Sants-Montjuïc, i establiments especialitzats en dansa, comoditat, moda o calçat adaptat. Abans d’anar-hi, convé confirmar talles, disponibilitat i horari.

Com hem fet aquesta selecció

No és un llistat telefònic, és una selecció: hi entren negocis amb bona reputació entre els clients i els més especialitzats van primer.

Alguns negocis contracten una fitxa més completa o una posició destacada. Només ho poden fer després de passar la nostra selecció, i sempre ho indiquem.

Top 3Llistat completMapaConsells

Les 15 opcions en detall

The Forest Shoes, Barcelona#1
Què destaca
  • Sabates fetes artesanalment

  • Models a mida

  • Sabates de casament

The Forest Shoes

4,885 opinions
Carrer del Torrent de l'Olla, 45, Gràcia, 08012 Barcelona
Recomanat per a
Sabates de casament personalitzades

The Forest Shoes crea sabates artesanalment a Barcelona des del seu espai del carrer del Torrent de l’Olla, a Gràcia. La proposta se centra en col·leccions personalitzables i models fets a mida, especialment interessants per a ocasions en què es busca un disseny singular, com unes sabates de casament.

El treball permet jugar amb colors i combinacions atrevides per aconseguir un resultat amb caràcter propi.

Arenillas shoe store, Barcelona#2
Què destaca
  • Calçat per a plantilles

  • Opcions per a peu diabètic

  • Models amb Gore-Tex

Arenillas shoe store

4,942 opinions
Av. del Princep d'Asturies, 15, Sarrià-Sant Gervasi, 08012 Barcelona
Recomanat per a
Peus amb necessitats específiques

Arenillas shoe store, a l’avinguda del Príncep d’Astúries, destaca per l’assessorament especialitzat en necessitats concretes del peu. Hi ha opcions per a plantilles, peu diabètic, models amb Gore-Tex i altres solucions centrades en comoditat i ajust.

El personal escolta les preferències i orienta la tria amb coneixement, una combinació especialment útil quan un calçat convencional no és suficient.

Danzarina (Outlet), Barcelona#3
Què destaca
  • Calçat per a dansa

  • Accessoris de dansa

  • Format outlet

Danzarina (Outlet)

4,784 opinions
Carrer de Bertran, 82, piso, Sarrià-Sant Gervasi, 08023 Barcelona
Recomanat per a
Ballarins que necessiten calçat específic

Danzarina Outlet, al carrer de Bertran, està orientada al calçat per a dansa i ofereix sabates i accessoris. La selecció busca ajudar a trobar el model adequat per millorar girs, velocitat i precisió, amb una atenció propera i agradable.

És una parada especialment interessant per a ballarins que necessiten calçat específic i volen escollir-lo amb assessorament.

Outlet Sabates, Barcelona#4
Què destaca
  • Vambes i espardenyes

  • Models de temporada

  • Toni Pons, In Vogue i Suave

Outlet Sabates

4,6122 opinions
Carrer de Puiggarí, 9, Sants-Montjuïc, 08014 Barcelona
Recomanat per a
Vambes i espardenyes de temporada

Outlet Sabates, al carrer de Puiggarí, combina una selecció de calçat de marques i estils diversos amb un assessorament atent. És una botiga especialment interessant per buscar vambes, espardenyes i models de temporada, amb referències com Toni Pons, In Vogue i Suave.

El tracte proper facilita escollir un regal o trobar un disseny concret en un espai de compra sense presses.

Calçats Llorens, Barcelona#5
Què destaca
  • Calçat per a gent gran

  • Espardenyes

  • Models informals en diversos colors

Calçats Llorens

4,629 opinions
Carrer de València, 443, Eixample, 08013 Barcelona
Recomanat per a
Gent gran i calçat quotidià

Per trobar calçat per a gent gran, Calçats Llorens ofereix una selecció que també inclou espardenyes i models informals en diversos colors i estils. La botiga del carrer de València, a l’Eixample, pot encaixar amb qui busca sabates per al dia a dia o vol renovar les espardenyes.

Calçats Ramos, Barcelona#6
Què destaca
  • Davant del mercat de la Llibertat

  • Trajectòria centenària a Gràcia

Calçats Ramos

4,813 opinions
Plaça de la Llibertat, 14, Gràcia, 08012 Barcelona
Recomanat per a
Comprar calçat amb assessorament a Gràcia

Davant del mercat de la Llibertat, Calçats Ramos manté el format de sabateria de barri amb una trajectòria centenària a Gràcia. L’assessorament individualitzat és part de la seva proposta i pot resultar útil per a qui vol dedicar temps a escollir el calçat amb orientació durant la compra.

Denia Calçats, Barcelona#7
Què destaca
  • ECCO, Panama Jack i Fluchos

  • Viguera i Walk & Fly

  • Models joves i clàssics

Denia Calçats

4,537 opinions
Carrer de Sant Antoni Maria Claret, 96, Gràcia, 08025 Barcelona
Recomanat per a
Calçat quotidià de diferents estils

A Denia Calçats es poden comparar models d’estil jove amb opcions més clàssiques per al dia a dia. Aquesta botiga de Gràcia treballa amb marques com ECCO, Panama Jack, Fluchos, Viguera i Walk & Fly, una selecció que permet explorar diferents propostes de calçat en un mateix establiment.

Ander's, Barcelona#8
Què destaca
  • Calçat per a dona

  • Sabates orientades al confort

Ander's

4,535 opinions
Carrer de Mandri, 21, Sarrià-Sant Gervasi, 08022 Barcelona
Recomanat per a
Dones que prioritzen comoditat i disseny

Ander’s, al carrer de Mandri, està especialitzada en calçat per a dona i combina moda, confort i marques seleccionades. L’ assessorament personalitzat ajuda a escollir sabates còmodes per a diferents estils i moments, amb un tracte proper de botiga de barri.

La selecció encaixa tant amb qui vol renovar l’armari com amb qui prioritza comoditat sense renunciar al disseny.

Calçats Sir Gràcia, Barcelona#9
Què destaca
  • Calçat per a ús quotidià

  • Al carrer Gran de Gràcia

Calçats Sir Gràcia

4,620 opinions
Carrer Gran de Gràcia, 222, Gràcia, 08012 Barcelona
Recomanat per a
Calçat quotidià i regals

Al carrer Gran de Gràcia, Calçats Sir Gràcia proposa calçat per a l’ús quotidià i també per fer un regal. El format de botiga de proximitat, amb orientació durant la tria, encaixa amb qui prefereix comprar al barri i rebre ajuda per decidir quin calçat s’emporta.

Calçats Rody, Barcelona#10
Què destaca
  • Calçat per a peus amples

  • Opcions per a plantilles ortopèdiques

  • Sabates de dona i d’estar per casa

Calçats Rody

4,442 opinions
Carrer de Bailèn, 237, Gràcia, 08037 Barcelona
Recomanat per a
Dones amb peus delicats o amples

Calçats Rody, al carrer de Bailèn, està especialment orientada al calçat per a peus delicats, amples o que necessiten plantilles ortopèdiques. La selecció inclou sabates de dona i models còmodes per estar per casa, amb una proposta pràctica per a qui prioritza l’ajust i el confort.

És una adreça més enfocada a necessitats específiques que no pas a una oferta masculina extensa.

calçats norbot, Barcelona#11
Què destaca
  • Sabates per a les primeres passes

  • Sabatilles de pell en colors variats

calçats norbot

4,610 opinions
Carrer de Santaló, 70, Sarrià-Sant Gervasi, 08021 Barcelona
Recomanat per a
Primeres passes i sabatilles de pell

Les sabates per a les primeres passes i les sabatilles de pell en colors variats formen part de la selecció de Calçats Norbot. Situada al carrer de Santaló, a Sarrià-Sant Gervasi, és una botiga petita que pot servir tant per buscar calçat infantil inicial com per escollir unes sabatilles de pell.

Tascon Sabateries, Barcelona#12
Què destaca
  • Sabates i sneakers

  • New Balance, Clarks, Birkenstock i Camper

  • A la Rambla de Catalunya

Tascon Sabateries

4,284 opinions
Rambla de Catalunya, 42, Eixample, 08007 Barcelona
Recomanat per a
Comparar sneakers i calçat urbà

Tascon Sabateries ofereix una selecció de sabates i sneakers de marques com New Balance, Clarks, Birkenstock i Camper, en plena Rambla de Catalunya. És una adreça adequada per comparar estils urbans, casuals i de confort en una zona comercial central.

El servei posa èmfasi en la rapidesa per localitzar un model o una talla concreta, fins i tot quan no és present a la botiga.

La Fàbrica, Barcelona#13
Què destaca
  • Calçat per a l’ús quotidià

  • Al carrer d’Arimon

La Fàbrica

4,221 opinions
Carrer d'Arimon, 1, Sarrià-Sant Gervasi, 08022 Barcelona
Recomanat per a
Escollir calçat quotidià amb orientació

Per a qui busca models còmodes per al dia a dia, La Fàbrica ofereix calçat amb assessorament durant la compra. Es troba al carrer d’Arimon, a Sarrià-Sant Gervasi, i manté el format de sabateria de barri, pensat per escollir les sabates amb l’ajuda directa de la botiga.

Botiga de sabates CASAS OUTLET, Barcelona#14
Què destaca
  • Calçat per a dona, home i infants

  • Selecció d’espardenyes

  • Format outlet

Botiga de sabates CASAS OUTLET

4,0478 opinions
Carrer Gran de Gràcia, 239, Gràcia, 08012 Barcelona
Recomanat per a
Ofertes de calçat per a la família

Botiga de sabates CASAS OUTLET, al carrer Gran de Gràcia, ofereix calçat per a dona, home i infants amb enfocament outlet. La selecció inclou diversos models d’espardenyes, com Barefoot Pla, Beget, Faro, Lewi, Nautilus, Paraná i Subur.

És una adreça útil per buscar preus ajustats i oportunitats puntuals, amb una rotació que pot variar segons talles i models disponibles.

Lluch, Barcelona#15
Què destaca
  • Calçat de marques reconegudes

  • A Gran de Gràcia, 122

Lluch

4,047 opinions
Carrer Gran de Gràcia, 122, Gràcia, 08012 Barcelona
Recomanat per a
Triar calçat de marca amb assessorament

Al número 122 del carrer Gran de Gràcia, Lluch reuneix calçat de marques reconegudes amb una selecció de models actuals. L’assessorament durant la compra forma part de la proposta d’aquest establiment amb trajectòria, que pot encaixar amb qui busca orientació per escollir entre les opcions de la botiga.

La llista resumida en una taula

#NegociNotaOpinionsRecomanat per a
#1The Forest Shoes 4,885Sabates de casament personalitzades
#2Arenillas shoe store 4,942Peus amb necessitats específiques
#3Danzarina (Outlet) 4,784Ballarins que necessiten calçat específic
#4Outlet Sabates 4,6122Vambes i espardenyes de temporada
#5Calçats Llorens 4,629Gent gran i calçat quotidià
#6Calçats Ramos 4,813Comprar calçat amb assessorament a Gràcia
#7Denia Calçats 4,537Calçat quotidià de diferents estils
#8Ander's 4,535Dones que prioritzen comoditat i disseny
#9Calçats Sir Gràcia 4,620Calçat quotidià i regals
#10Calçats Rody 4,442Dones amb peus delicats o amples
#11calçats norbot 4,610Primeres passes i sabatilles de pell
#12Tascon Sabateries 4,284Comparar sneakers i calçat urbà
#13La Fàbrica 4,221Escollir calçat quotidià amb orientació
#14Botiga de sabates CASAS OUTLET 4,0478Ofertes de calçat per a la família
#15Lluch 4,047Triar calçat de marca amb assessorament

I el teu negoci?

Afegir o gestionar el meu negoci

On hi ha sabateries a Barcelona

Utilitza el mapa per veure quines opcions tens més a prop de casa, de la feina o del recorregut habitual. La concentració a Gràcia i Sarrià-Sant Gervasi facilita comparar botigues en una mateixa zona, mentre que l’Eixample i Sants-Montjuïc poden encaixar millor si ja t’hi desplaces. Revisa l’adreça i l’horari abans de sortir.

Serveis habituals

  • Calçat per a dansaSabates i accessoris pensats per a ballarins que necessiten precisió, agilitat i un ajust adequat per a la seva disciplina.
  • Calçat còmode de donaModels per a l’ús quotidià que combinen comoditat, estil actual i assessorament personalitzat.
  • Calçat adaptatOpcions per a necessitats concretes del peu, com plantilles, peu diabètic, Gore-Tex o ajustos especials.
  • Vambes i dissenys actualsVambes, espardenyes i calçat de marques i estils diversos per renovar l’armari o trobar un regal.
  • Calçat femení variatBotigues amb propostes de temporada, estils diferents i diversos nivells de preu per comparar amb calma.
  • Ofertes i formats outletEstabliments on buscar oportunitats puntuals, tenint present que les talles i els models poden canviar ràpidament.

Com triar sabateries a Barcelona

  1. Defineix si necessites calçat quotidià, de dansa, esportiu, de vestir o adaptat abans de començar la cerca.
  2. Tria una zona pràctica: Gràcia i Sarrià-Sant Gervasi concentren opcions de proximitat, mentre que l’Eixample ofereix una compra més cèntrica.
  3. Si busques comoditat o una solució per al peu, explica el teu cas i pregunta per plantilles, materials, amplades i ajustos disponibles.
  4. Per a dansa o talles específiques, contacta abans i confirma que tenen el model, la talla i la disciplina que necessites.
  5. En una botiga outlet, comprova les talles disponibles i si hi ha canvis o reserves abans de desplaçar-te.
  6. Compara no només l’estil: valora l’assessorament, la distància, l’horari i la facilitat per provar-te diferents models.

Preguntes freqüents

Quina sabateria de Barcelona és adequada per a calçat de dansa?

Danzarina Outlet, al carrer de Bertran, està enfocada al calçat i als accessoris per a dansa. Pot ser una opció pràctica si necessites escollir sabates segons la disciplina, l’ajust i el tipus de moviment. Abans d’anar-hi, confirma la disponibilitat del model i la talla.

On puc buscar calçat adaptat o per a necessitats concretes del peu?

Arenillas shoe store, a l’avinguda del Príncep d’Astúries, treballa opcions relacionades amb plantilles, peu diabètic, Gore-Tex i comoditat. És recomanable explicar què necessites i preguntar quins models poden encaixar amb el teu peu abans de decidir-te.

On trobaré sabateries de barri a Gràcia?

A Gràcia tens CALÇATS SIR GRÀCIA i CASAS OUTLET, al carrer Gran de Gràcia. La primera pot encaixar amb una compra pausada i assessorament proper; la segona és útil per explorar formats outlet i models d’espardenyes, tot recordant que les talles poden variar.

Quines opcions hi ha per comprar sabates de dona a Barcelona?

Ander’s, a Sarrià-Sant Gervasi, se centra en calçat femení que combina moda i comoditat. Calzados Joan Sagrera, a l’Eixample, ofereix una selecció variada per comparar estils i preus. La millor opció dependrà de la zona, l’ús i el model que busquis.

Com puc trobar vambes o calçat amb descompte?

Outlet Sabates, a Sants-Montjuïc, és una alternativa per buscar vambes, espardenyes i models de temporada. CASAS OUTLET, a Gràcia, permet explorar oportunitats en calçat per a dona, home i infants. Contacta abans si necessites una talla o un model molt concret.

També et pot interessar