Menú

Els 15 millors fusters de Barcelona

Si busques fusters a Barcelona, aquesta guia t’ajuda a comparar tallers segons el tipus de feina, la zona i la disponibilitat. Hi trobaràs opcions per crear mobles personalitzats, renovar finestres i tancaments o resoldre treballs de fusteria domèstica a Gràcia, Sarrià-Sant Gervasi, l’Eixample i altres barris.

Com hem fet aquesta selecció

Per a aquesta guia de fusters a Barcelona hem mirat a què es dedica de veritat cada negoci, quina reputació té entre els clients i què explica de la seva feina als seus canals. L'ordre és editorial i el revisem periòdicament.

Alguns negocis contracten una fitxa més completa o una posició destacada. Només ho poden fer després de passar la nostra selecció, i sempre ho indiquem.

Top 3Llistat completMapaConsells

Les 15 opcions en detall

Carpintería Silverwood, Barcelona#1
Què destaca
  • Fabricació de mobles a mida

  • Taller a L’Hospitalet de Llobregat

Carpintería Silverwood

4,974 opinions
Avinguda de Tomàs Giménez, 48, 08906 L'Hospitalet de Llobregat, Barcelona
Recomanat per a
Mobiliari a mida

Carpintería Silverwood fabrica mobles a mida a l’avinguda de Tomàs Giménez, 48, a L’Hospitalet de Llobregat, dins l’àrea de Barcelona. La seva activitat s’adreça a qui necessita mobiliari fet segons les mides de l’encàrrec, i el taller obre de dilluns a divendres, amb una pausa al migdia.

Nusiveta Fusteria, Barcelona#2
Què destaca
  • Fabricació de mobles a mida

  • Assessorament durant el disseny

  • Mobles per a rebedors

Nusiveta Fusteria

5,046 opinions
Carrer de Bolívar, 11, Gràcia, 08023 Barcelona
Recomanat per a
Mobiliari adaptat a l’habitatge

Nusiveta Fusteria, al barri de Gràcia, treballa en la fabricació de mobles a mida. El projecte posa l’accent en l’assessorament durant el disseny, amb aportacions creatives per adaptar cada peça a l’espai i a les necessitats de l’habitatge.

És especialment adequada per resoldre zones concretes, com un rebedor, amb mobles ben acabats i una relació qualitat-preu ajustada.

Fustes Fargas, Barcelona#3
Què destaca
  • Assessorament en fusteria

  • Treballs a l’Eixample

Fustes Fargas

4,7167 opinions
Carrer del Comte d'Urgell, 55, Eixample, 08011 Barcelona
Recomanat per a
Consultes sobre treballs de fusteria

Al carrer del Comte d’Urgell, 55, Fustes Fargas ofereix treballs de fusteria i assessorament per escollir una solució segons el que es necessita. L’establiment, al barri de l’Eixample de Barcelona, és una adreça per plantejar consultes sobre un encàrrec de fusta i orientar l’elecció entre les opcions disponibles.

Kaiema, Barcelona#4
Què destaca
  • Solucions de fusteria a mida

  • Plataformes mòbils per a mobiliari

Kaiema

4,875 opinions
Carrer de Sant Lluís, 95, Gràcia, 08024 Barcelona
Recomanat per a
Adaptacions per a mobiliari voluminós

Els projectes de Kaiema inclouen solucions de fusteria a mida i encàrrecs singulars, com plataformes mòbils per desplaçar mobiliari voluminós. El taller del carrer de Sant Lluís, 95, a Gràcia, s’adreça a qui necessita adaptar una construcció de fusta a un ús concret i obre de dilluns a divendres, al matí i a la tarda.

Fusteria Pagà, Barcelona#5
Què destaca
  • Rehabilitació de finestres de fusta

  • Portes blindades decorades

  • Armaris amb mides especials

Fusteria Pagà

4,682 opinions
Carrer d'en Grassot, 95, Gràcia, 08025 Barcelona
Recomanat per a
Rehabilitar i adaptar peces de fusta

Fusteria Pagà, a Gràcia, ofereix fusteria general per a particulars amb especial atenció a la rehabilitació i l’adaptació de peces. Entre els treballs hi ha l’actualització de finestres de fusta antigues, portes blindades decorades i armaris amb mides especials.

També resol encàrrecs com altells o balconades de fusta, amb acabats cuidats i una execució àgil.

Monfusta, Barcelona#6
Què destaca
  • Portes, armaris i cuines

  • Parquet i tarimes

  • Visites a domicili

Monfusta

4,735 opinions
Av. de Madrid, 218, Sants-Montjuïc, 08014 Barcelona
Recomanat per a
Fusteria per a reformes integrals

Monfusta treballa la fusteria de fusta a mida a Barcelona, amb una proposta centrada en portes, armaris, cuines, parquet i tarimes. El projecte pot incloure visites a domicili i encàrrecs que combinen tasques de fusteria amb altres oficis, una opció pràctica per a reformes integrals.

L’atenció propera, l’assessorament durant el procés i la bona organització completen una oferta especialment adequada per personalitzar espais.

Fusteria Ruana, Barcelona#7
Què destaca
  • Prestatgeries de menjador a mida

  • Fabricació de baguls

Fusteria Ruana

4,726 opinions
Carrer de Palència, 3, Sant Andreu, 08027 Barcelona
Recomanat per a
Mobles segons un disseny propi

Fusteria Ruana treballa com a ebenista al barri de Sant Andreu, amb una proposta centrada en mobles i encàrrecs a mida. Ha realitzat des de prestatgeries de menjador adaptades a un disseny concret fins a baguls acabats en menys d’una setmana, amb especial atenció al detall i al remat final.

És una adreça adequada per convertir una idea pròpia en una peça funcional i duradora.

Crisalum, Barcelona#8
Què destaca
  • Finestres d’alumini

  • Substitució de finestres

Crisalum

5,011 opinions
Carrer de Balmes, 366, Pta 1, Sarrià-Sant Gervasi, 08006 Barcelona
Recomanat per a
Renovar finestres i tancaments

El canvi de finestres i els tancaments d’alumini centren l’activitat de Crisalum, al carrer de Balmes, a Sarrià-Sant Gervasi. En alguns casos, la intervenció es pot resoldre en una sola jornada, una dada útil per a qui ha de preveure el temps que ocuparà la substitució a casa.

Fusters Boqué, Barcelona#9
Què destaca
  • Fabricació de mobles a mida

  • Bancs personalitzats

Fusters Boqué

5,011 opinions
Carrer de València, 665, Sant Martí, 08026 Barcelona
Recomanat per a
Bancs fets per encàrrec

Els bancs personalitzats formen part dels encàrrecs de Fusters Boqué, que fabrica mobles a mida al barri de Sant Martí. Al carrer de València, 665, el negoci treballa a partir de les necessitats de cada projecte, tant per a aquestes peces com per a altres mobles amb mides i disseny personalitzats.

L'Ebanista de Sants, Barcelona#10
Què destaca
  • Fabricació de mobles a mida

  • Encàrrecs d’ebenisteria

L'Ebanista de Sants

4,913 opinions
Carrer de Melcior de Palau, 60, Sants-Montjuïc, 08028 Barcelona
Recomanat per a
Peces de mobiliari personalitzades

L’Ebanista de Sants fabrica mobles i fa encàrrecs d’ebenisteria al carrer de Melcior de Palau, al barri de Sants-Montjuïc. El taller orienta la seva activitat a peces personalitzades, amb un treball centrat en la precisió i els acabats, per a qui busca donar forma a un moble a mida.

Fustes Martín Guillén, Barcelona#11
Què destaca
  • Reparacions de fusteria domèstica

  • Solucions de fusta a mida

Fustes Martín Guillén

4,4144 opinions
Carrer de Casals i Cuberó, 273, Nou Barris, 08042 Barcelona
Recomanat per a
Reparacions i adaptacions a casa

Les reparacions i les solucions de fusta a mida formen part de l’activitat de Fustes Martín Guillén, orientada als encàrrecs domèstics. El taller és al carrer de Casals i Cuberó, 273, a Nou Barris de Barcelona, i atén de dilluns a divendres en horari de matí i tarda.

Fusteria Woodpeckers, Barcelona#12
Què destaca
  • Armaris personalitzats

  • Treballs de fusta a mida

Fusteria Woodpeckers

5,09 opinions
Carrer de la Neu de Sant Cugat, 3, Ciutat Vella, 08003 Barcelona
Recomanat per a
Armaris adaptats a l’espai

Fusteria Woodpeckers, a Ciutat Vella, fabrica mobles i treballs de fusta a mida amb especial atenció als acabats. És una opció especialment interessant per a armaris personalitzats i projectes que necessiten precisió, cura dels detalls i una execució ordenada.

L’atenció és de dilluns a divendres, de 10.00 a 19.00, al carrer de la Neu de Sant Cugat.

Fonollosa Fusters SL, Barcelona#13
Què destaca
  • Mobiliari per a habitatges i oficines

  • Llibreries amb il·luminació

  • Mobles sota escala

Fonollosa Fusters SL

4,456 opinions
Carrer de Ventalló, 15, Gràcia, 08025 Barcelona
Recomanat per a
Moblar espais de geometria complexa

Fonollosa Fusters SL fabrica mobles a Gràcia i treballa la fusta amb una mirada tradicional, sense renunciar als dissenys moderns, clàssics o personalitzats. El seu àmbit inclou projectes per a habitatges i oficines, portes i mobiliari especial, com una llibreria amb il·luminació o un moble sota una escala.

L’assessorament proper ajuda a resoldre espais de geometria complexa.

FNegoci de la zona
#14
Què destaca
  • Fusteria a mida

  • Taller a Sarrià-Sant Gervasi

Fusteria Castelltort

4,614 opinions
Carrer de Saragossa, 104, Sarrià-Sant Gervasi, 08006 Barcelona
Recomanat per a
Encàrrecs de fusteria personalitzats

Tres germans treballen a Fusteria Castelltort, un taller familiar de tercera generació que fa encàrrecs de fusteria a mida. L’establiment és al carrer de Saragossa, 104, a Sarrià-Sant Gervasi, i obre de dilluns a divendres amb horari partit per atendre qui necessita una peça o un treball personalitzat.

Fusteria Busca, Barcelona#15
Què destaca
  • Reparacions de fusteria

  • Encàrrecs domèstics

  • Assessorament durant el projecte

Fusteria Busca

4,238 opinions
Carrer de Còrsega, 472, Gràcia, 08025 Barcelona
Recomanat per a
Resoldre reparacions de fusta domèstiques

Fusteria Busca treballa des del carrer de Còrsega, a Gràcia, i combina l’ofici de fuster amb assessorament durant el projecte. És una alternativa per a reparacions i encàrrecs domèstics que necessiten una solució ben ajustada, amb una relació qualitat-preu raonable.

La jornada àmplia de dilluns a divendres facilita trobar una franja per comentar el treball.

La llista resumida en una taula

#NegociNotaOpinionsRecomanat per a
#1Carpintería Silverwood 4,974Mobiliari a mida
#2Nusiveta Fusteria 5,046Mobiliari adaptat a l’habitatge
#3Fustes Fargas 4,7167Consultes sobre treballs de fusteria
#4Kaiema 4,875Adaptacions per a mobiliari voluminós
#5Fusteria Pagà 4,682Rehabilitar i adaptar peces de fusta
#6Monfusta 4,735Fusteria per a reformes integrals
#7Fusteria Ruana 4,726Mobles segons un disseny propi
#8Crisalum 5,011Renovar finestres i tancaments
#9Fusters Boqué 5,011Bancs fets per encàrrec
#10L'Ebanista de Sants 4,913Peces de mobiliari personalitzades
#11Fustes Martín Guillén 4,4144Reparacions i adaptacions a casa
#12Fusteria Woodpeckers 5,09Armaris adaptats a l’espai
#13Fonollosa Fusters SL 4,456Moblar espais de geometria complexa
#14Fusteria Castelltort 4,614Encàrrecs de fusteria personalitzats
#15Fusteria Busca 4,238Resoldre reparacions de fusta domèstiques

I el teu negoci?

Afegir o gestionar el meu negoci

On hi ha fusters a Barcelona

Utilitza el mapa per localitzar tallers prop de casa, comparar la concentració d’opcions entre Gràcia, Sarrià-Sant Gervasi, l’Eixample i Horta-Guinardó, i calcular millor els desplaçaments. Si necessites portar una peça o rebre una visita, comprova abans l’adreça exacta, l’accés al taller i l’horari d’atenció.

Serveis habituals

  • Mobles a midaDisseny i fabricació de peces adaptades a l’espai, com rebedors, armaris, llibreries o mobles sota una escala.
  • Mobiliari per a habitatges i oficinesEncàrrecs personalitzats per equipar una llar, un despatx o una zona concreta amb una solució feta a mida.
  • Finestres i tancamentsRenovació de finestres, tancaments d’alumini i actualització de solucions que necessiten una intervenció eficient i ordenada.
  • Rehabilitació de fustaRestauració o adaptació de finestres antigues, portes, armaris i altres elements que es volen conservar.
  • Fusteria domèsticaReparacions i actuacions concretes per a habitatges, des de petites feines fins a projectes més complets.
  • Portes i elements especialsFabricació o adaptació de portes, portes blindades decorades, balconades i altres peces amb mides singulars.
  • Encàrrecs de barriTreballs de proximitat amb atenció personal, especialment útils si valores tenir el taller a Gràcia o Sarrià-Sant Gervasi.

Com triar fusters a Barcelona

  1. Descriu amb mesures i fotografies l’espai on anirà la peça o on cal fer la reparació.
  2. Pregunta si el taller treballa exactament el material i l’acabat que necessites, sobretot en finestres, portes o fusta antiga.
  3. Demana que separin al pressupost el disseny, la fabricació, el transport i el muntatge.
  4. Confirma el termini real abans d’acceptar l’encàrrec, especialment si necessites reservar amb temps.
  5. Aclareix si fan visites a domicili i quina zona cobreixen abans de desplaçar-te al taller.
  6. Per a una reforma de tancaments, pregunta com protegiran i deixaran net l’espai durant la intervenció.

Preguntes freqüents

Quin fuster de Barcelona és adequat per fer un moble a mida?

Depèn de l’espai i del nivell de personalització. Els tallers de Gràcia i l’Eixample poden encaixar en mobles per a habitatges o oficines, mentre que alguns treballen peces singulars com llibreries amb il·luminació, armaris especials o mobles sota una escala.

Hi ha fusters especialitzats en finestres a Barcelona?

Sí. Hi ha tallers orientats a finestres d’alumini, canvi de finestres i renovació de tancaments, especialment a la zona de Sarrià-Sant Gervasi. Abans de contractar, confirma el material, el sistema d’obertura, l’aïllament i si inclouen el muntatge.

Puc trobar un fuster per a una reparació domèstica petita?

Alguns tallers accepten feines domèstiques concretes, però no tots tenen la mateixa disponibilitat. Explica exactament què cal reparar i demana si fan actuacions a domicili, quin termini poden oferir i si la visita inicial té algun cost.

Quant pot trigar un encàrrec de fusteria a mida?

El termini varia segons el disseny, els materials, les mides i la càrrega de feina del taller. Una peça senzilla pot requerir menys temps que una rehabilitació de finestres o un projecte complet. Demana una data orientativa abans de reservar.

Què he de confirmar abans d’anar al taller?

Comprova l’adreça, l’horari d’atenció i si reben visites sense cita. També és útil confirmar que treballen el tipus de peça que busques, si poden valorar fotografies o plànols i si ofereixen transport o muntatge a Barcelona.

També et pot interessar