Menú

Les 9 millors empreses de lloguer de carretons elevadors de Barcelona

Trobar empreses de lloguer de carretons elevadors a Barcelona és més fàcil si primer defineixes què has de moure, a quina altura o capacitat i durant quant de temps. La guia inclou opcions per a mudances urbanes, obres, magatzems i manteniment, des de Sarrià-Sant Gervasi i l’Eixample fins a Cornellà, Montmeló i el Baix Llobregat. També convé confirmar el servei amb operador, el transport i la data disponible.

Com hem fet aquesta selecció

Aquesta selecció creua la reputació de cada negoci, que qualsevol pot contrastar a internet, amb el seu grau d'especialització. Els que fan exactament això, i ho fan bé des de fa anys, van al davant.

Alguns negocis contracten una fitxa més completa o una posició destacada. Només ho poden fer després de passar la nostra selecció, i sempre ho indiquem.

Top 3Llistat completMapaConsells

Les 9 opcions en detall

Carretons Barcelona S.L.#1
Què destaca
  • Reparació, manteniment i formació

Carretons Barcelona S.L.

4,744 opinions
Carrer Guifré el Pilós, 2, 08130 Santa Perpètua de Mogoda, Barcelona
Recomanat per a
Empreses i particulars que busquen carretons amb suport tècnic

Carretons Barcelona S.L. és una agència de lloguer d’equips ubicada a Santa Perpètua de Mogoda, amb especialització en carretons elevadors Toyota nous i d’ocasió.

La seva activitat també inclou reparació, manteniment i formació per a empreses i particulars. Una opció enfocada a combinar l’equipament amb suport tècnic per al treball diari.

Servei S.A.U., Barcelona#2
Què destaca
  • Lloguer i rènting de maquinària elevadora

Servei S.A.U.

4,667 opinions
Carretera, Camí Torre Romeu, 22, 40. Nave I, 08202 Sabadell, Barcelona
Recomanat per a
magatzems i projectes que necessiten equips en lloguer o rènting

Servei S.A.U. se centra en el lloguer i rènting de maquinària elevadora a l’entorn de Barcelona, amb una gamma que inclou carretons frontals i d’interior, plataformes elevadores, braços verticals i manipuladors 4x4.

La seva ubicació de Sabadell facilita l’atenció al Vallès, mentre que l’organització del servei i la rapidesa de resposta encaixen amb projectes que necessiten equips d’elevació per períodes concrets.

Euroelevació Catalunya, Barcelona#3
Què destaca
  • Servei de transport propi

Euroelevació Catalunya

4,618 opinions
Av. de la Fama, 37, 08940 Cornellà de Llobregat, Barcelona
Recomanat per a
Empreses que necessiten maquinària en lloguer o compra

Euroelevació Catalunya treballa amb lloguer i venda de carretons elevadors, plataformes i maquinària d’elevació a la província de Barcelona. Disposa d’un catàleg ampli, servei de transport propi i atenció 24 hores, una combinació útil per a obres, magatzems i necessitats industrials amb càrregues diverses.

La seu és a l’avinguda de la Fama, 37, a Cornellà de Llobregat.

INE, Barcelona#4

INE

4,88 opinions
Carrer Can Peric, 22-24, 08181 Sentmenat, Barcelona
Recomanat per a
Maquinària d’elevació i suport industrial

INE - Alquiler de Plataformas Elevadoras treballa des de Sentmenat amb lloguer de carretons elevadors i plataformes per a tasques industrials. El servei inclou també assistència tècnica, amb una resposta orientada a resoldre incidències amb agilitat.

És una alternativa pràctica per a empreses que necessiten incorporar maquinària d’elevació durant una intervenció concreta i valoren una gestió directa, organitzada i amb costos competitius.

Kiloutou Cornellà, Barcelona#5

Kiloutou Cornellà

4,536 opinions
Pg. dels Ferrocarrils Catalans, 168, 08940 Cornellà de Llobregat, Barcelona
Recomanat per a
Lloguers d’equipament industrial amb resposta ràpida

Kiloutou Cornellà és una agència de lloguer d’equips situada a Cornellà de Llobregat, amb maquinària industrial, eines i plataformes elevadores per a diferents tipus de treball. El servei destaca per l’agilitat, l’organització i un tracte professional, també quan cal atendre una necessitat urgent.

La ubicació al passeig dels Ferrocarrils Catalans facilita l’accés des de diversos punts de l’àrea metropolitana de Barcelona.

Kiloutou Terrassa, Barcelona#6

Kiloutou Terrassa

4,535 opinions
Rambleta del Pare Alegre, 98, 08224 Terrassa, Barcelona
Recomanat per a
Projectes d’obra i manteniment amb planificació

La delegació de Kiloutou a Terrassa ofereix lloguer d’equips, eines i maquinària industrial, amb una gamma que inclou plataformes elevadores. El seu punt diferencial és una operativa ordenada i un tracte atent, adequada per a obres, manteniment i projectes que requereixen planificació.

Per la demanda d’alguns equips, reservar amb temps és especialment recomanable quan el calendari de treball és ajustat.

Kiloutou Montcada, Barcelona#7
Què destaca
  • Àmplia gamma de maquinària i eines industrials

Kiloutou Montcada

4,466 opinions
Carrer Pla de Matabous, 34, 08110 Montcada i Reixac, Barcelona
Recomanat per a
Lloguer de maquinària industrial i plataformes elevadores

Kiloutou Montcada funciona com a agència de lloguer d’equips a Montcada i Reixac, amb una àmplia gamma de maquinària i eines industrials, incloses plataformes elevadores. La proposta combina assessorament proper, equips ben cuidats i una gestió àgil, amb especial atenció a explicar l’opció més adequada per a cada necessitat.

És una alternativa pràctica per a obres, manteniment i tasques industrials a l’àrea de Barcelona.

Kiloutou Sant Andreu, Barcelona#8
Què destaca
  • Gamma àmplia de maquinària, eines i plataformes elevadores

  • Atenció urgent

Kiloutou Sant Andreu

4,241 opinions
Carrer Granada, 31, 08740 Sant Andreu de la Barca, Barcelona
Recomanat per a
Obres i treballs que necessiten maquinària o plataformes elevadores

Kiloutou Sant Andreu és una agència de lloguer d’equips situada a Sant Andreu de la Barca, amb una gamma àmplia de maquinària, eines i plataformes elevadores. També ofereix atenció urgent i presenta una opció interessant per a treballs que requereixen equipament professional amb una relació qualitat-preu ajustada.

La reserva amb antelació és especialment recomanable per assegurar la màquina necessària.

Elevadores KJJK, Barcelona#9

Elevadores KJJK

4,311 opinions
Plaça de Carles Buïgas, 3, 08290 Cerdanyola del Vallès, Barcelona
Recomanat per a
Mudances i càrrega de materials

Elevadores KJJK ofereix lloguer de plataformes elevadores a empreses i particulars des de Cerdanyola del Vallès. La seva especialització cobreix mudances, càrrega de materials d’obra i moviment d’objectes voluminosos, amb un servei plantejat per treballar de manera ràpida i ordenada.

El tracte proper i la supervisió del servei encaixen amb projectes que necessiten coordinar l’elevació amb una mudança o una intervenció constructiva.

La llista resumida en una taula

#NegociNotaOpinionsRecomanat per a
#1Carretons Barcelona S.L. 4,744Empreses i particulars que busquen carretons amb suport tècnic
#2Servei S.A.U. 4,667magatzems i projectes que necessiten equips en lloguer o rènting
#3Euroelevació Catalunya 4,618Empreses que necessiten maquinària en lloguer o compra
#4INE 4,88Maquinària d’elevació i suport industrial
#5Kiloutou Cornellà 4,536Lloguers d’equipament industrial amb resposta ràpida
#6Kiloutou Terrassa 4,535Projectes d’obra i manteniment amb planificació
#7Kiloutou Montcada 4,466Lloguer de maquinària industrial i plataformes elevadores
#8Kiloutou Sant Andreu 4,241Obres i treballs que necessiten maquinària o plataformes elevadores
#9Elevadores KJJK 4,311Mudances i càrrega de materials

I el teu negoci?

Afegir o gestionar el meu negoci

On hi ha empreses de lloguer de carretons elevadors a Barcelona

Utilitza el mapa per veure quines opcions queden més a prop del punt de treball i si t’interessa sortir del centre. Les ubicacions de l’Eixample i Sarrià-Sant Gervasi poden facilitar una actuació urbana, mentre que Cornellà, Santa Perpètua, Les Roquetes o Montmeló poden encaixar millor amb naus, obres i necessitats industrials. Calcula el trajecte abans de reservar.

Serveis habituals

  • Lloguer de carretons elevadorsOpcions per a empreses i particulars que necessiten maquinària durant una obra, una mudança o una activitat de magatzem.
  • Compra de maquinària d’elevacióAlternatives per adquirir carretons, plataformes i altres equips quan l’ús serà continuat o recurrent.
  • Mudances amb elevacióSuport per pujar mobles voluminosos a terrasses o superar escales i accessos complicats en entorns urbans.
  • Transport i servei amb operadorSolucions útils quan cal portar l’equip fins al lloc de treball o deixar la maniobra en mans de personal tècnic.
  • Manteniment i reparacióDiagnòstic, manteniment i reparació de carretons multimarca per mantenir la maquinària operativa.
  • Plataformes per treballs en alturaEquips de tisora, articulats o telescòpics per a obres i manteniment amb altures i terrenys diferents.
  • Formació per a l’ús de l’equipAlguns especialistes també ofereixen formació per a empreses i particulars que treballaran amb carretons.

Com triar empreses de lloguer de carretons elevadors a Barcelona

  1. Indica el pes, les dimensions i l’altura de la càrrega abans de demanar disponibilitat.
  2. Explica si treballaràs en un carrer, una nau, una obra o una zona amb accés estret.
  3. Pregunta si el lloguer inclou transport, operador, combustible i el temps mínim de contractació.
  4. Per a una mudança, confirma que l’equip pot arribar a la façana i que hi ha espai segur per maniobrar.
  5. Si l’ús serà habitual, compara lloguer i compra i demana informació sobre manteniment i reparacions.
  6. Reserva amb temps, sobretot si necessites una actuació urgent o una plataforma concreta en cap de setmana.

Preguntes freqüents

Quin carretó elevador necessito per a una obra a Barcelona?

Depèn del pes i les dimensions de la càrrega, l’altura d’elevació, el terreny i l’espai disponible. Per a una nau pot convenir un model diferent del que necessites en un carrer o en una obra exterior. Facilita aquestes dades perquè et proposin l’equip adequat.

Es pot llogar un carretó amb transport fins al lloc de treball?

Algunes empreses ofereixen transport propi o poden organitzar l’arribada de la maquinària. Quan demanis pressupost, confirma el carrer o polígon, les restriccions d’accés, la data i si la descàrrega queda inclosa en el servei.

Hi ha opcions per a una mudança amb mobles voluminosos?

Sí. Hi ha serveis d’elevació pensats per pujar sofàs, mobles i materials a terrasses o per resoldre accessos complicats. Cal revisar l’amplada de la façana, l’espai de maniobra, l’altura i els permisos necessaris abans de fixar el dia.

Què he de confirmar abans de reservar?

Pregunta per la màquina exacta, la capacitat, l’altura de treball, la durada, el transport i la disponibilitat real. També és important saber si hi haurà operador, quin manteniment inclou el lloguer i quines condicions s’apliquen si el treball s’allarga.

On puc trobar serveis fora del centre de Barcelona?

El mapa inclou opcions a zones com Cornellà, Santa Perpètua de Mogoda, Les Roquetes i Montmeló, a més de punts dins de Barcelona. Aquestes ubicacions poden ser pràctiques per a polígons, naus i obres, sempre que el trajecte i el transport encaixin amb el projecte.

També et pot interessar