Menú

Les 15 millors botigues de llaminadures de Barcelona

Trobar una botiga de llaminadures a Barcelona és més fàcil si primer teniu clar què necessiteu: una compra ràpida, un detall infantil o una preparació especial per a una festa. A Gràcia, Sarrià-Sant Gervasi, Les Corts i altres zones hi ha opcions amb dolços variats, pastissos de xuxes, gelats i regals personalitzats. També convé comprovar l’horari i reservar amb temps els encàrrecs.

Com ordenem aquesta guia

Darrere d'aquesta llista hi ha una recerca de botigues de llaminadures a Barcelona: ens hem quedat amb els negocis més especialitzats, els que millor valoren els seus clients i els que ofereixen informació completa i fiable.

Algunes empreses poden contractar serveis per guanyar visibilitat a la guia.

Top 3LlistatMapaCom triar

Compara 15 opcions locals

Dolça Gràcia, Barcelona#1

Dolça Gràcia

4,9119 opinions
Carrer d'Astúries, 14, Gràcia, 08012 Barcelona
Ideal per a
Pastissos de xuxes per celebrar

Dolça Gràcia, al carrer d’Astúries, està especialment orientada a crear pastissos de llaminadures per a aniversaris i celebracions. El disseny, la composició i la qualitat de les xuxes tenen un paper central en una proposta que admet assessorament personalitzat.

És una adreça a tenir en compte quan busqueu un centre dolç original per a una festa infantil o familiar.

El Cau del Dolç, Barcelona#2
Què destaca
  • Assortiment ampli de dolços i xocolates

  • Bosses i llaunes per a aniversaris

El Cau del Dolç

4,7202 opinions
Rambla de Prat, 14, Gràcia, 08012 Barcelona
Ideal per a
Llaminadures i detalls per a festes

El Cau del Dolç, a la rambla de Prat, és una botiga de llaminadures amb un assortiment ampli de dolços i xocolates . L’espai es presenta net i endreçat, i la selecció permet preparar bosses i llaunes per a aniversaris .

És una adreça pràctica al barri de Gràcia tant per comprar llaminadures variades com per resoldre un detall dolç per a una celebració.

Meltis, Barcelona#3
Què destaca
  • Assortiment variat per a gustos molt diferents

Meltis

5,063 opinions
Carrer de Cartagena, 234, Eixample, 08013 Barcelona
Ideal per a
celebracions i detalls dolços

Meltis és una botiga de llaminadures de l’Eixample, al carrer de Cartagena, amb un assortiment variat per a gustos molt diferents . La proposta combina un espai net i ordenat amb un tracte proper, i permet preparar paperines de llaminadures per recollir-les l’endemà.

Una opció pràctica per a celebracions, detalls dolços o compres improvisades a Barcelona.

Bonadolça, Barcelona#4
Què destaca
  • Tracte proper i amable

Bonadolça

5,035 opinions
Carrer de la Ciutat de Balaguer, 14, Sarrià-Sant Gervasi, 08022 Barcelona
Ideal per a
Compres dolces de barri

Bonadolça és una botiga de llaminadures del barri de Sarrià-Sant Gervasi, al carrer de la Ciutat de Balaguer. La proposta posa l’accent en la varietat de dolços i en un tracte proper i amable , amb una atmosfera de botiga de confiança.

És una opció adequada per comprar llaminadures per al dia a dia o preparar una bossa dolça sense complicacions.

Univers llaminer, Barcelona#5
Què destaca
  • Llaminadures, regals i joguines educatives

Univers llaminer

4,593 opinions
Carrer de Rogent, 116, Sant Martí, 08026 Barcelona
Ideal per a
Preparar bosses i detalls per a festes infantils

Univers llaminer, al carrer de Rogent, combina llaminadures, regals i joguines educatives amb una especialització clara en festes. Hi podeu preparar bosses d’aniversari, detalls per a comunions i altres celebracions, amb orientació per adaptar la tria a l’edat dels infants i al pressupost.

La varietat de productes facilita resoldre molts encàrrecs en una sola visita. Obre de dilluns a dissabte, amb horari de matí i tarda.

Dulcidante, Barcelona#6
Què destaca
  • Varietat dins d’un espai de barri

Dulcidante

4,493 opinions
Carrer de Dante Alighieri, 130, Horta-Guinardó, 08032 Barcelona
Ideal per a
Aniversaris i sorpreses infantils

Dulcidante és una botiga de llaminadures d’Horta-Guinardó que, tot i el format recollit, concentra una proposta pensada per trobar opcions per a aniversaris, sorpreses i celebracions infantils. El seu atractiu rau en la varietat dins d’un espai de barri i en una relació qualitat-preu equilibrada.

És una parada adequada per resoldre una compra dolça sense complicacions.

Mekatos, Barcelona#7

Mekatos

4,926 opinions
Carrer de Joan Güell, 72-76, Sants-Montjuïc, 08028 Barcelona
Ideal per a
Bosses de festa i detalls infantils

Mekatos és una botiga de llaminadures del carrer de Joan Güell amb un assortiment molt variat, ordenat per peces i no per pes. Aquesta fórmula facilita preparar bosses i petits detalls per a companys de classe o festes, mentre que l’atenció ajuda a trobar formats i colors concrets.

Una adreça especialment pràctica quan necessiteu comprar diverses unitats amb un pressupost controlat.

The Sweetseria TCG, Barcelona#8

The Sweetseria TCG

4,3122 opinions
Carrer de Sant Antoni Maria Claret, 63, Gràcia, 08025 Barcelona
Ideal per a
Dolços internacionals i novetats

The Sweetseria TCG, al carrer de Sant Antoni Maria Claret, combina la botiga de llaminadures tradicional amb una selecció més contemporània i internacional. L’assortiment inclou cereals especials, fruit roll-ups i productes vinculats a col·leccions de Pokémon, amb una oferta pensada per a qui busca dolços diferents dels habituals.

Una adreça atractiva per descobrir novetats i formats originals.

Subtitulat, Barcelona#9
Què destaca
  • Davant dels cinemes Verdi

Subtitulat

4,638 opinions
Carrer de Ferran Valls i Taberner, 9, Loc 2, Sarrià-Sant Gervasi, 08006 Barcelona
Ideal per a
Llaminadures abans del cinema

Subtitulat és una botiga de llaminadures situada davant dels cinemes Verdi , una ubicació ideal per afegir una parada dolça abans d’una pel·lícula. L’assortiment inclou una varietat notable de regalèssia, amb opcions per a qui busca sabors i formats menys habituals.

Al carrer de Ferran Valls i Taberner, funciona especialment bé com a complement d’un pla de cinema al barri.

The Candy Company, Barcelona#10

The Candy Company

4,440 opinions
Plaça de Sarrià, 13, Sarrià-Sant Gervasi, 08017 Barcelona
Ideal per a
Pastissos de llaminadures i regals originals

A la plaça de Sarrià, The Candy Company ofereix llaminadures per comprar individualment o compartir, amb una atenció propera quan cal triar. El seu tret més singular són els pastissos de llaminadures, elaborats com a peces decoratives per a celebracions i regals.

Una adreça especialment interessant per combinar una compra dolça amb un detall vistós i original.

Sal Sucre, Barcelona#11
Què destaca
  • Mongetes de colors

Sal Sucre

4,915 opinions
Carrer de Floridablanca, 145, Eixample, 08011 Barcelona
Ideal per a
Capricis dolços i compres tardanes

Sal Sucre, al carrer de Floridablanca, és una botiga de llaminadures amb aire tradicional i horari ampli. L’assortiment recupera dolços de tota la vida i inclou especialitats com les mongetes de colors , una opció fàcil de compartir o convertir en petit caprici.

Pel seu emplaçament a l’Eixample i l’obertura fins ben entrada la nit, resulta pràctica per a compres improvisades.

Via Dolça, Barcelona#12

Via Dolça

4,323 opinions
Carrer de Provença, 184, Eixample, 08036 Barcelona
Ideal per a
Compres dolces i productes estacionals

Via Dolça, al carrer de Provença, combina llaminadures amb fruits secs i pastes en una botiga de l’Eixample. La proposta s’adapta a moments de l’any com Nadal o Halloween, fet que la converteix en una opció pràctica per buscar productes estacionals.

L’atenció propera i la disposició a ajudar completen una compra adequada per al dia a dia o per preparar un detall.

Llaminadures Les Ninetes chuches y regalos, Barcelona#13

Llaminadures Les Ninetes chuches y regalos

4,230 opinions
Carrer de Torres i Amat, 1, Ciutat Vella, 08001 Barcelona
Ideal per a
Detalls dolços i petits regals

Llaminadures Les Ninetes, al carrer de Torres i Amat, combina llaminadures amb petits regals en una botiga de Ciutat Vella. El tracte és proper i l’atenció incorpora orientació quan busqueu un producte concret per a una festa o una sorpresa.

És una opció pràctica per preparar un detall dolç i deixar-se ajudar a escollir entre l’assortiment disponible.

Llaminadures Numància, Barcelona#14
Què destaca
  • Dolços, gelats i joguines

Llaminadures Numància

4,810 opinions
Carrer Numància, 139, Les Corts, 08029 Barcelona
Ideal per a
Sorpreses i petits regals infantils

Llaminadures Numància és una botiga acollidora de Les Corts amb dolços, gelats i joguines . Hi conviuen les llaminadures de tota la vida amb novetats i petits regals pensats per sorprendre la canalla.

L’espai ordenat i l’ambient de comerç de barri la converteixen en una parada pràctica per preparar una sorpresa, completar un regal o fer una compra ràpida.

Muacsbarcelona#15

Muacsbarcelona

5,07 opinions
Carrer del Riu de l'Or, Sarrià-Sant Gervasi, 08034 Barcelona
Ideal per a
Llaminadures i petits regals a Sarrià-Sant Gervasi

Muacsbarcelona és una botiga de llaminadures situada al carrer del Riu de l’Or, a Sarrià-Sant Gervasi. El seu atractiu combina un espai cuidat amb un assortiment dolç i un acompanyament proper durant la compra.

El personal ajuda a trobar el que es busca, un detall que la converteix en una parada agradable tant per triar llaminadures com per fer un petit regal.

La comparativa d’un cop d’ull

#NegociNotaOpinionsIdeal per a
#1Dolça Gràcia 4,9119Pastissos de xuxes per celebrar
#2El Cau del Dolç 4,7202Llaminadures i detalls per a festes
#3Meltis 5,063celebracions i detalls dolços
#4Bonadolça 5,035Compres dolces de barri
#5Univers llaminer 4,593Preparar bosses i detalls per a festes infantils
#6Dulcidante 4,493Aniversaris i sorpreses infantils
#7Mekatos 4,926Bosses de festa i detalls infantils
#8The Sweetseria TCG 4,3122Dolços internacionals i novetats
#9Subtitulat 4,638Llaminadures abans del cinema
#10The Candy Company 4,440Pastissos de llaminadures i regals originals
#11Sal Sucre 4,915Capricis dolços i compres tardanes
#12Via Dolça 4,323Compres dolces i productes estacionals
#13Llaminadures Les Ninetes chuches y regalos 4,230Detalls dolços i petits regals
#14Llaminadures Numància 4,810Sorpreses i petits regals infantils
#15Muacsbarcelona 5,07Llaminadures i petits regals a Sarrià-Sant Gervasi

Tens un negoci?

Gestionar o afegir el meu negoci

Mapa de botigues de llaminadures a Barcelona

Feu servir el mapa per localitzar les botigues més properes al vostre recorregut i comparar-ne la concentració per barris. Gràcia i Sarrià-Sant Gervasi reuneixen diverses opcions, mentre que Les Corts, Ciutat Vella, Sant Martí i altres zones poden ser més pràctiques segons on sigueu. Per a un encàrrec, confirmeu abans la ubicació i el termini de preparació.

Serveis que convé comparar

  • Llaminadures variadesCaramels, xuxes, regalèssia, xocolates i altres dolços per comprar al pes, preparar una bossa o fer un detall.
  • Pastissos de xuxesComposicions dolces per a aniversaris, festes infantils i celebracions, amb possibilitat de comentar el disseny o la mida.
  • Bosses i detalls per a festesPreparació de bosses, llaunes i petits obsequis per repartir entre convidats o completar una celebració.
  • Regals dolços personalitzatsDetalls decorats o adaptats a l’ocasió, especialment útils per a aniversaris, festes infantils i sorpreses.
  • Gelats i petits regalsAlgunes botigues combinen dolços amb gelats, joguines i regals infantils per resoldre diverses compres en una sola visita.
  • Dolços internacionalsOpcions menys habituals, com varietats de regalèssia i novetats, per descobrir sabors diferents dels productes de sempre.

Com triar botigues de llaminadures a Barcelona

  1. Definiu si busqueu dolços per al consum immediat, una bossa per regalar o una preparació per a una festa.
  2. Si voleu un pastís de xuxes o bosses personalitzades, contacteu amb temps i expliqueu la data, la quantitat i el tipus de celebració.
  3. Trieu la zona segons el vostre recorregut: Gràcia i Sarrià-Sant Gervasi ofereixen diverses alternatives, mentre que Les Corts i Ciutat Vella poden ser més còmodes si us queden a prop.
  4. Per a una compra ràpida, reviseu l’horari del dia, sobretot quan l’establiment treballa amb horari partit.
  5. Si busqueu un producte poc habitual, pregunteu abans per la varietat disponible, especialment en regalèssia, dolços internacionals o novetats.
  6. Quan el detall és important, demaneu exemples de composicions i confirmeu com es lliurarà l’encàrrec.

Preguntes freqüents

On puc comprar llaminadures per a una festa infantil a Barcelona?

Hi ha opcions especialment pràctiques a Gràcia, Sarrià-Sant Gervasi i Les Corts. Algunes preparen bosses, llaunes, pastissos de xuxes o detalls personalitzats. Abans d’anar-hi, confirmeu la quantitat necessària i si poden tenir la comanda a punt per a la data de la festa.

Es poden encarregar pastissos de xuxes?

Sí, algunes botigues estan orientades a crear pastissos de xuxes per a aniversaris i celebracions. El resultat pot variar segons el disseny, les llaminadures escollides i la mida. És recomanable parlar-ne amb antelació i concretar el tema, la data de recollida i qualsevol preferència.

Quina zona de Barcelona té més botigues de llaminadures?

Gràcia i Sarrià-Sant Gervasi concentren diverses adreces, amb propostes que van des de la compra de barri fins als regals personalitzats. També podeu trobar botigues a Les Corts, Ciutat Vella i altres zones. El mapa ajuda a escollir la més còmoda segons el vostre trajecte.

Hi ha botigues amb dolços diferents dels habituals?

Sí, alguns establiments incorporen regalèssia, dolços internacionals i novetats que no sempre trobareu en una botiga convencional. Si busqueu un sabor o format concret, val la pena consultar la disponibilitat abans de desplaçar-vos, especialment si el producte és per a un regal.

Puc fer una compra ràpida abans d’anar al cinema?

A la zona de Sarrià-Sant Gervasi hi ha una botiga situada davant dels cinemes Verdi, una ubicació adequada per afegir una parada dolça al pla. Comproveu l’horari de la sessió i de l’establiment, perquè la disponibilitat pot canviar segons el dia.

Guies relacionades