Menú

Les 8 millors botigues de catifes de Barcelona

Buscar una catifa a Barcelona pot voler dir trobar una peça persa, recuperar un kilim antic o definir un disseny a mida per a casa o un projecte professional. Aquesta guia reuneix opcions de Sarrià-Sant Gervasi, Gràcia i l’Eixample, amb propostes de compra, lloguer, neteja, reparació i assessorament sobre materials, textures i proporcions.

Abans de visitar-les, convé concretar les mides, l’ús de l’espai i si necessites una peça disponible o un encàrrec personalitzat.

Com ordenem aquesta guia

Darrere d'aquesta llista hi ha una recerca de botigues de catifes a Barcelona: ens hem quedat amb els negocis més especialitzats, els que millor valoren els seus clients i els que ofereixen informació completa i fiable.

Algunes empreses poden contractar serveis per guanyar visibilitat a la guia.

Top 3LlistatMapaCom triar

Compara 8 opcions locals

Expo Catifa Iran, Barcelona#1
Què destaca
  • Catifes perses, orientals i modernes

Expo Catifa Iran

4,939 opinions
Carrer de Laforja, 109, Sarrià-Sant Gervasi, 08021 Barcelona
Ideal per a
Comparar estils i recuperar catifes antigues

Expo Catifa Iran, al carrer de Laforja, 109, reuneix catifes perses, orientals i modernes en un espai amb col·lecció outlet. És una adreça interessant per comparar estils i trobar una peça per a un projecte domèstic, amb serveis de neteja i reparació per a catifes antigues o delicades.

El tracte és acurat i l’assessorament ajuda a concretar la tria.

Alfombras Persas en Barcelona#2
Què destaca
  • Especialitzada en catifes perses i kilims

  • Recollida i emmagatzematge gratuït durant sis mesos

Alfombras Persas en Barcelona

4,846 opinions
Carrer de Balmes, 403, Sarrià-Sant Gervasi, 08022 Barcelona
Ideal per a
Catifes perseskilims i neteja de peces

Aquesta botiga de catifes de Sarrià-Sant Gervasi està especialitzada en catifes perses i kilims , amb una proposta que inclou compra, lloguer i neteja. També ofereix recollida i emmagatzematge gratuït durant sis mesos .

El servei destaca per l’organització, la puntualitat en recollida i lliurament i uns acabats curosos, especialment útils quan cal recuperar els colors i l’esplendor d’una peça.

Top Mat, Barcelona#3

Top Mat

4,924 opinions
Av. Diagonal, 227, Eixample, 08013 Barcelona
Ideal per a
accessos i espais d’alt trànsit

Top Mat, a l’avinguda Diagonal, 227, està especialitzada en catifes i estores per a usos molt diversos, incloses zones de trànsit intens. La proposta incorpora felpudos amb logotip, impressions d’alta resolució i models antibacterians pensats per a àrees netes o exposades a la pluja.

És especialment útil per a negocis, esdeveniments i accessos que necessiten una solució pràctica i personalitzada.

PAPIOL ALFOMBRAS S.A., Barcelona#4
Què destaca
  • Neteja i restauració de catifes

PAPIOL ALFOMBRAS S.A.

4,428 opinions
Avinguda de Gràcia, 4, 08172 Sant Cugat del Vallès, Barcelona
Ideal per a
Triar catifes amb assessorament i valorar serveis de neteja o restauració

PAPIOL ALFOMBRAS S.A. és una botiga de catifes situada a l’avinguda de Gràcia, 4, a Sant Cugat del Vallès.

La proposta combina especialització i assessorament proper, amb una atenció pausada per ajudar a trobar una peça adequada. També ofereix serveis de neteja i restauració de catifes , amb una orientació acurada en els acabats i la cura de l’espai.

BSB Alfombras, Barcelona#5

BSB Alfombras

4,616 opinions
Carrer de París, 174, Eixample, 08036 Barcelona
Ideal per a
Projectes d’interiorisme residencial i contract

BSB Alfombras disposa d’un showroom al carrer de París, 174, amb una selecció àmplia de catifes contemporànies per a projectes residencials, contract i espais singulars com iots. L’assessorament ajuda a escollir peces segons l’interior i l’ús previst, amb varietat de qualitats i preus competitius.

És una opció sòlida per a reformes i projectes d’interiorisme que requereixen criteri professional.

nanimarquina Barcelona Store#6
Què destaca
  • Catifes fetes a mà per a interior i exterior

  • Propostes organitzades per espai i tècnica

nanimarquina Barcelona Store

4,235 opinions
Carrer del Rosselló, 256, Eixample, 08037 Barcelona
Ideal per a
Interiorisme artesanal i peces de disseny

La botiga de nanimarquina al carrer del Rosselló, 256, ofereix catifes fetes a mà per a interior i exterior , a més de pufs, tapissos i accessoris. L’espai resulta acollidor i el tracte proper ajuda a entendre el treball artesanal que hi ha darrere de cada peça.

És una destinació adequada per a interiors cuidats, amb propostes organitzades per espai i tècnica .

Inmodesa – Instal·lacions de catifes i derivats, Barcelona#7

Inmodesa – Instal·lacions de catifes i derivats

4,314 opinions
Carrer del Crom, 11, 08940 Cornellà de Llobregat, Barcelona
Ideal per a
Projectes d’instal·lació de moqueta i paviments derivats

Inmodesa és una empresa d’instal·lació de paviments situada a Cornellà de Llobregat, dins l’àrea de Barcelona. Treballa amb moqueta en llosetes i en rotlle, PVC, parquet natural i laminat, parquet vinílic, tarima i sòl tècnic.

La proposta encaixa especialment en projectes que necessiten instal·lació professional de diferents acabats, amb atenció de dilluns a divendres5 h.

Ishaki Alfombras, Barcelona#8

Ishaki Alfombras

4,411 opinions
Carrer de París, 211, Eixample, 08008 Barcelona
Ideal per a
Triar una catifa decorativa amb orientació especialitzada

Ishaki Alfombras és una botiga de catifes de l’Eixample barceloní amb una presentació cuidada i peces de gran atractiu decoratiu. La proposta guanya valor amb un assessorament proper, amable i coneixedor del producte, especialment útil per comparar estils i trobar una peça que encaixi amb l’espai.

Es troba al carrer de París, 211, en una zona còmoda per combinar la visita amb altres botigues d’interiorisme.

La comparativa d’un cop d’ull

#NegociNotaOpinionsIdeal per a
#1Expo Catifa Iran 4,939Comparar estils i recuperar catifes antigues
#2Alfombras Persas en Barcelona 4,846Catifes perses
#3Top Mat 4,924accessos i espais d’alt trànsit
#4PAPIOL ALFOMBRAS S.A. 4,428Triar catifes amb assessorament i valorar serveis de neteja o restauració
#5BSB Alfombras 4,616Projectes d’interiorisme residencial i contract
#6nanimarquina Barcelona Store 4,235Interiorisme artesanal i peces de disseny
#7Inmodesa – Instal·lacions de catifes i derivats 4,314Projectes d’instal·lació de moqueta i paviments derivats
#8Ishaki Alfombras 4,411Triar una catifa decorativa amb orientació especialitzada

Tens un negoci?

Gestionar o afegir el meu negoci

Mapa de botigues de catifes a Barcelona

Fes servir el mapa per agrupar visites per zones: Sarrià-Sant Gervasi concentra adreces especialitzades, mentre que l’Eixample facilita comparar showrooms en un mateix recorregut. Gràcia i altres barris poden encaixar millor si busques una proposta concreta o vols reduir desplaçaments. Comprova l’accés, l’horari i la necessitat de cita abans de sortir.

Serveis que convé comparar

  • Catifes perses i orientalsExplora peces perses, orientals i kilims per a ambients clàssics o amb caràcter.
  • Catifes a midaDefineix dimensions, colors, textures i acabats per adaptar la peça a un habitatge o negoci.
  • Neteja i reparacióConsulta serveis per mantenir, recuperar o reparar catifes antigues i peces delicades.
  • Compra i lloguerValora si t’interessa adquirir una peça o llogar-la per a una necessitat temporal o un projecte.
  • Interiorisme residencialTroba assessorament per combinar catifes, mobiliari, proporcions i tècniques dins d’un projecte domèstic.
  • Projectes comercials i contractBusca solucions per a negocis, espais d’alt trànsit, reformes i projectes d’interiorisme professional.
  • Peces artesanals i singularsDescobreix treballs fets a mà, textures especials i dissenys amb una identitat decorativa pròpia.

Com triar botigues de catifes a Barcelona

  1. Mesura l’espai i porta les dimensions, la forma i fotografies de l’estança.
  2. Decideix si necessites una peça persa, moderna, artesanal o feta expressament.
  3. Pregunta quin material i manteniment són adequats per a l’ús previst i el trànsit de la zona.
  4. Si la catifa és antiga o delicada, confirma abans si ofereixen recollida, neteja, reparació o emmagatzematge.
  5. Per a un negoci o reforma, demana terminis, disponibilitat, adaptació de mides i experiència en projectes contract.
  6. Confirma l’horari, l’adreça exacta i si cal concertar visita abans de desplaçar-te.

Preguntes freqüents

Quina zona de Barcelona és més pràctica per comparar catifes?

L’Eixample i Sarrià-Sant Gervasi concentren diverses adreces i poden facilitar un recorregut amb més d’una visita. Gràcia és interessant si busques dissenys a mida o una proposta més concreta. Tria la zona segons l’estil, el servei i les dimensions que necessites.

Hi ha botigues amb catifes perses i kilims?

Sí, hi ha establiments especialitzats en catifes perses i kilims, alguns amb compra, lloguer i serveis de neteja. Si busques una peça antiga o delicada, pregunta pel seu estat, el manteniment recomanat i les opcions de reparació abans de decidir-te.

Puc encarregar una catifa a mida?

Algunes botigues treballen amb projectes personalitzats i poden adaptar dimensions, colors, textures i acabats. Porta les mides de l’espai i explica’n l’ús. També és útil confirmar materials, terminis, revisió del disseny i condicions de l’encàrrec.

Què he de preguntar si vull una catifa per a un negoci?

Comprova que la proposta s’adapta al trànsit, les dimensions i l’ús de l’espai. Demana informació sobre materials, neteja, terminis, instal·lació i reposició. En projectes contract, explica el briefing complet perquè l’assessorament tingui en compte l’interiorisme i el pressupost.

Cal demanar cita abans d’anar-hi?

Depèn de l’establiment i del tipus de visita. Un showroom o una consulta d’interiorisme pot requerir més planificació que una compra directa. Confirma l’horari, l’adreça i la disponibilitat de l’equip, especialment si vols veure una col·lecció concreta o parlar d’un projecte a mida.

Guies relacionades