Menú

Les 15 millors botigues d’antiguitats de Barcelona

Si busques botigues d'antiguitats a Barcelona, aquesta guia t'ajuda a comparar propostes molt diferents: botigues especialitzades, mercats, galeries i cases de subhastes. Pots orientar la visita segons el barri, les especialitats que t'interessen i si vols comprar, vendre o simplement passejar i buscar peces antigues. També convé revisar l'horari abans d'anar-hi, sobretot quan la visita requereix reservar amb temps.

Com ordenem aquesta guia

Hem investigat botigues d’antiguitats de Barcelona i hem deixat fora qui no s'hi dedica de veritat, té males opinions o no dona dades clares de contacte.

Algunes empreses poden contractar serveis per guanyar visibilitat a la guia.

Top 3LlistatMapaCom triar

Compara 15 opcions locals

Art & Antiguitats Riera, Barcelona#1
Què destaca
  • Llibres, objectes antics i obres d'art

Art & Antiguitats Riera

4,6395 opinions
Carrer d'Aragó, 526, Loc. 2-3, Eixample, 08013 Barcelona
Ideal per a
llibres i venda de peces antigues

Art & Antiguitats Riera, a l'Eixample, combina llibres, objectes antics i obres d'art . La botiga també facilita la venda de peces, de manera que pot interessar tant a qui vol ampliar una col·lecció com a qui necessita donar sortida a objectes antics.

L'espai obre de dilluns a divendres, amb pausa al migdia, i roman tancat els caps de setmana.

Bolivar Old Prints Anticuario, Barcelona#2
Què destaca
  • Fons variat i ben organitzat

  • Enviament assegurat a tot Europa

Bolivar Old Prints Anticuario

4,953 opinions
Carrer de València, 226, Eixample, 08007 Barcelona
Ideal per a
Persones interessades en cartografia antigagravats i peces amb valor històric

Antiquari especialitzat en mapes antics originals, cartes nàutiques, vistes i gravats dels segles XVI al XX. Bolivar Old Prints presenta un fons variat i ben organitzat , amb una atenció pacient i acurada que facilita la cerca tant de peces decoratives com de material cartogràfic amb interès històric.

Es troba al carrer de València, 226, a l’Eixample de Barcelona, i ofereix enviament assegurat a tot Europa .

Militaria Barcelona#3
Què destaca
  • Medalles i objectes militars originals

  • Atenció experta i amable

Militaria Barcelona

4,5177 opinions
Carrer del Bruc, 87, Eixample, 08009 Barcelona
Ideal per a
Persones interessades en militariamedalles d’època i antiguitats vinculades al món bèl·lic

Militaria Barcelona és una botiga d’antiguitats de l’Eixample especialitzada en medalles i objectes militars originals . El seu assortiment se centra en peces relacionades amb el món bèl·lic, amb presència d’objectes d’època i una selecció prou àmplia per a una visita pausada.

L’ atenció experta i amable aporta context a la compra, especialment quan es busquen peces amb una història concreta.

Clavell & Morgades Antiques, Barcelona#4

Clavell & Morgades Antiques

5,030 opinions
Carrer de Girona, 29, Eixample, 08010 Barcelona
Ideal per a
Persones que necessiten orientació experta per vendre o taxar antiguitats

Clavell & Morgades Antiques combina l’activitat antiquària amb la venda i la taxació d’obres i objectes de patrimoni. El seu enfocament resulta especialment interessant per a qui busca coneixement especialitzat i una gestió acurada, amb exemples que inclouen dibuixos per a tapissos de José María Sert i un tocador barroc català atribuït a Salvador Mayol.

Té la seu al carrer de Girona, 29, a l’Eixample.

Antigüedades Pasquín. El Desván Pedro Pasquin, Barcelona#5
Què destaca
  • Mobiliari, pintura, llibres, talles i escultures

Antigüedades Pasquín. El Desván Pedro Pasquin

4,833 opinions
Carrer dels Madrazo, 145, Sarrià-Sant Gervasi, 08021 Barcelona
Ideal per a
Mobles i art antic per a col·leccionar

Antigüedades Pasquín, El Desván Pedro Pasquin, treballa la compra i venda d'antiguitats al carrer dels Madrazo, a Sarrià-Sant Gervasi. El seu repertori inclou mobiliari, pintura, llibres, talles i escultures , una combinació pensada tant per a col·leccionistes com per a qui busca una peça decorativa amb història.

El tracte atent i professional forma part del caràcter que transmet l'establiment.

Tot 2 Ma, Barcelona#6

Tot 2 Ma

4,830 opinions
Carrer del Torrent de l'Olla, 90, local 2, Gràcia, 08012 Barcelona
Ideal per a
col·leccionisme i objectes quotidians antics

Tot 2 Ma és una botiga petita i acollidora de Gràcia amb una selecció àmplia de material antic. Treballa amb vintage, col·leccionisme, antiguitats, mobles i parament de taula, i també ofereix compra de lots, restes i buidatge de pisos.

Una adreça especialment indicada per a nostàlgics i caçadors d'objectes inesperats.

Loval Antiguitats, Barcelona#7

Loval Antiguitats

4,724 opinions
Carrer de la Palla, 13-17, Loc 4, Ciutat Vella, 08002 Barcelona
Ideal per a
Art japonès i col·leccionisme

Loval Antiguitats ocupa un local del carrer de la Palla, al cor de Ciutat Vella, i posa el focus en les antiguitats, l'art i el col·leccionisme. La seva selecció inclou peces d'art japonès, pantalles i pintura, amb un perfil especialment atractiu per a qui gaudeix de les arts decoratives orientals i de les obres amb presència.

Obre els divendres, al matí i a la tarda.

Palau Antiguitats, Barcelona#8
Què destaca
  • Especialització en gravat

Palau Antiguitats

4,722 opinions
Carrer de Gràcia, 1, Gràcia, 08012 Barcelona
Ideal per a
obra gràfica i moble d'època

Palau Antiguitats, a Gràcia, destaca per la seva especialització en gravat i per una selecció de moble d'època amb peces úniques i personalitat. També organitza exposicions vinculades a l'art del gravat, amb exemples de Goya i del gravat espanyol del segle XIX.

És una visita especialment atractiva per a col·leccionistes d'obra gràfica i amants del patrimoni artístic.

Mercat Gòtic, Barcelona#9
Què destaca
  • objectes antics, joieria i monedes rares

  • Obre cada dia de 10.00 a 20.00 h

Mercat Gòtic

4,357 opinions
Av. de la Catedral, s/n, Ciutat Vella, 08002 Barcelona
Ideal per a
Passejar i buscar peces antigues

Mercat Gòtic és un mercat d’antiguitats a l’avinguda de la Catedral, a Ciutat Vella, amb parades dedicades a objectes antics, joieria i monedes rares . L’ambient espaiós convida a passejar i buscar peces singulars sense presses, tant per curiositat com per iniciar una col·lecció.

Obre cada dia de 10.00 a 20.00 h , una franja àmplia per combinar la visita amb un recorregut pel centre històric.

Antiguitats les Liles, Barcelona#10

Antiguitats les Liles

4,620 opinions
Carrer de la Princesa, 40, Ciutat Vella, 08003 Barcelona
Ideal per a
Explorar antiguitats i objectes de petit format amb caràcter

Antiguitats les Liles ocupa un local del carrer de la Princesa, a Ciutat Vella, i ofereix una selecció d’antiguitats amb una proposta propera i fàcil d’explorar. L’assessorament destaca per l’atenció acurada i el coneixement de les peces, amb especial interès per objectes com els rosaris.

Els preus assequibles en fan una parada adequada tant per a col·leccionistes com per a qui busca un detall amb història.

Artpironti | Arte y Coleccionismo en Barcelona | Compraventa#11

Artpironti | Arte y Coleccionismo en Barcelona | Compraventa

4,523 opinions
Carrer de l'Arc de Sant Silvestre, 4, Ciutat Vella, 08003 Barcelona
Ideal per a
Consultar peces antiguesexplorar art i col·leccionisme o valorar una compravenda

Art Pironti combina botiga d’antiguitats i galeria al carrer de l’Arc de Sant Silvestre, a Ciutat Vella. El seu àmbit inclou art, decoració, col·leccionisme i compravenda d’antiguitats, amb un assessorament especialment útil per a consultes de datació i taxació de peces.

És una adreça adequada tant per descobrir objectes singulars com per estudiar una possible venda amb una orientació clara i detallada.

Compra y venta de antigüedades vaciar pisos compramos todo y restos de pisos locales, Barcelona#12

Compra y venta de antigüedades vaciar pisos compramos todo y restos de pisos locales

5,012 opinions
Gran Via de les Corts Catalanes, 426, Eixample, 08015 Barcelona
Ideal per a
Trobar antiguitats i buidar pisos o locals

Compra y venta de antigüedades vaciar pisos compramos todo y restos de pisos locales és una botiga d’antiguitats de l’Eixample amb una proposta centrada en la compra i venda de peces i objectes amb caràcter. El tracte proper i una relació qualitat-preu atractiva completen l’interès de l’establiment.

És a la Gran Via de les Corts Catalanes, 426, i obre cada dia, amb una franja especialment àmplia els dijous, fins a les 22:00.

Sergi Tobajas ,Muebles y objectos usados y antiguos, Barcelona#13
Què destaca
  • Mobles i objectes usats i antics

  • Atenció propera i professional

Sergi Tobajas ,Muebles y objectos usados y antiguos

4,427 opinions
Carrer de la Riera de Sant Miquel, 27, Gràcia, 08006 Barcelona
Ideal per a
Mobles antics i objectes singulars

Sergi Tobajas, a Gràcia, se centra en mobles i objectes usats i antics . És una adreça adequada per buscar peces amb caràcter per a la llar o per incorporar elements singulars a una col·lecció, amb una atenció propera i professional com a tret distintiu.

Obre de dilluns a divendres, amb horari partit de matí i tarda.

Antiguitats Carme Carreiras, Barcelona#14

Antiguitats Carme Carreiras

4,426 opinions
Carrer de Sant Sever, 3, Ciutat Vella, 08002 Barcelona
Ideal per a
Buscar antiguitats amb assessorament proper

Antiguitats Carme Carreiras és una botiga d’antiguitats situada al carrer de Sant Sever, a Ciutat Vella. El seu punt fort és l’acompanyament pausat durant la tria, amb un tracte educat, pacient i detallista que ajuda a valorar cada peça amb calma.

També treballa en la compra i venda d’objectes antics, amb una proposta basada en la confiança i la transparència.

Antigüedades Argar, Barcelona#15
Què destaca
  • Especialitzada en pintura antiga

Antigüedades Argar

4,331 opinions
Carrer d'Aragó, 530, 532, Eixample, 08013 Barcelona
Ideal per a
Comprar antiguitats amb opció d’enviament

Antigüedades Argar és una botiga de l’Eixample especialitzada en pintura antiga i objectes d’altres èpoques. La seva proposta combina descripcions acurades, gestió seriosa i una preparació especialment curosa dels enviaments, incloses les peces fràgils.

És una adreça adequada tant per adquirir antiguitats com per explorar una selecció en línia amb informació clara i un servei ben organitzat.

La comparativa d’un cop d’ull

#NegociNotaOpinionsIdeal per a
#1Art & Antiguitats Riera 4,6395llibres i venda de peces antigues
#2Bolivar Old Prints Anticuario 4,953Persones interessades en cartografia antiga
#3Militaria Barcelona 4,5177Persones interessades en militaria
#4Clavell & Morgades Antiques 5,030Persones que necessiten orientació experta per vendre o taxar antiguitats
#5Antigüedades Pasquín. El Desván Pedro Pasquin 4,833Mobles i art antic per a col·leccionar
#6Tot 2 Ma 4,830col·leccionisme i objectes quotidians antics
#7Loval Antiguitats 4,724Art japonès i col·leccionisme
#8Palau Antiguitats 4,722obra gràfica i moble d'època
#9Mercat Gòtic 4,357Passejar i buscar peces antigues
#10Antiguitats les Liles 4,620Explorar antiguitats i objectes de petit format amb caràcter
#11Artpironti | Arte y Coleccionismo en Barcelona | Compraventa 4,523Consultar peces antigues
#12Compra y venta de antigüedades vaciar pisos compramos todo y restos de pisos locales 5,012Trobar antiguitats i buidar pisos o locals
#13Sergi Tobajas ,Muebles y objectos usados y antiguos 4,427Mobles antics i objectes singulars
#14Antiguitats Carme Carreiras 4,426Buscar antiguitats amb assessorament proper
#15Antigüedades Argar 4,331Comprar antiguitats amb opció d’enviament

Tens un negoci?

Gestionar o afegir el meu negoci

Mapa de botigues d'antiguitats a Barcelona

Fes servir el mapa per decidir si et convé concentrar la visita a Ciutat Vella, amb el Mercat Gòtic i altres espais del nucli antic, o desplaçar-te cap a l'Eixample i Sarrià-Sant Gervasi. La distribució ajuda a combinar diverses parades, calcular distàncies i escollir una ruta còmoda segons el temps disponible.

Serveis que convé comparar

  • Art i obra gràficaPintura, gravat i obra gràfica per a col·leccionar o decorar amb peces amb caràcter.
  • Mobles i decoració antigaMobiliari, làmpades, catifes i arts decoratives d'èpoques i estils diversos.
  • Llibres i peces de col·leccióLlibres antics, objectes singulars i articles per ampliar una col·lecció.
  • Art japonèsPeces orientals, pantalles i pintura japonesa per a qui busca arts decoratives específiques.
  • Compra i venda d'antiguitatsOrientació per valorar i donar sortida a antiguitats, llibres, mobles o col·leccions diverses.
  • Subhastes especialitzadesSubhastes en línia i monogràfiques de joies, plata, art, rellotges i antiguitats.
  • Mercats i galeriesEspais on passejar, comparar especialitats i descobrir peces en una mateixa visita.

Com triar botigues d'antiguitats a Barcelona

  1. Defineix si vols comprar, vendre, valorar una peça o només explorar abans de començar la ruta.
  2. Tria la zona segons les especialitats: Ciutat Vella per a mercats i col·leccionisme, o Sarrià-Sant Gervasi per a botigues i subhastes especialitzades.
  3. Si busques una peça concreta, pregunta abans per pintura, art japonès, llibres, mobles, joies o obra gràfica.
  4. Confirma l'horari per telèfon o missatge, especialment si només obren alguns dies o treballen amb reserva prèvia.
  5. Quan vulguis vendre, prepara fotografies, mides, procedència i qualsevol document que ajudi a descriure la peça.
  6. Compara diverses opcions i demana que t'expliquin l'estat, l'època i les condicions de compra abans de decidir.

Preguntes freqüents

On puc començar una ruta d'antiguitats a Barcelona?

Ciutat Vella és un punt pràctic per combinar el Mercat Gòtic amb botigues del carrer de la Palla i els voltants de la catedral. Si prefereixes galeries i una selecció concentrada, el Bulevard dels Antiquaris al Passeig de Gràcia permet explorar moltes especialitats en una sola visita.

Quines botigues poden ajudar-me a vendre antiguitats?

Alguns establiments combinen compra i venda de peces, mentre que una casa de subhastes pot orientar-te sobre la millor via per a joies, plata, art, mobles o col·leccions. Abans de desplaçar-te, explica quin tipus d'objecte tens i pregunta si fan valoracions o accepten peces per vendre.

Puc trobar art japonès i objectes de col·lecció?

Sí. Hi ha propostes amb art japonès, pantalles i pintura, i d'altres centrades en llibres, monedes rares, joieria o objectes antics. Indica l'estil i el període que busques perquè et puguin confirmar si tenen peces relacionades amb la teva col·lecció.

Quin horari tenen les botigues d'antiguitats?

L'horari varia força: algunes obren només als matins entre setmana, d'altres tanquen el cap de setmana i els mercats poden oferir una franja més àmplia. Revisa l'horari del dia concret i confirma'l abans de sortir, sobretot si vols visitar un establiment amb reserva prèvia.

Què hauria de preguntar abans de comprar una peça antiga?

Demana informació sobre l'època, l'estat de conservació, les restauracions i la procedència que puguin compartir. També és útil confirmar les mides, les condicions de venda i si ofereixen assessorament posterior, especialment en mobles, obres gràfiques o peces delicades.

Guies relacionades