Menú

Les 15 millors advocades de família de Barcelona

Trobar advocades de família a Barcelona és més fàcil quan tens clar quin tipus d’assumpte vols resoldre i quin acompanyament necessites. Aquesta guia inclou despatxos de l’Eixample, Sarrià-Sant Gervasi i Les Corts, amb opcions per a divorcis, custòdies, herències i consultes jurídiques generals.

També convé valorar la claredat en la comunicació, el seguiment del cas, la disponibilitat de primera consulta i la proximitat del despatx.

Com ordenem aquesta guia

Hem investigat advocades de família de Barcelona i hem deixat fora qui no s'hi dedica de veritat, té males opinions o no dona dades clares de contacte.

Algunes empreses poden contractar serveis per guanyar visibilitat a la guia.

Top 3LlistatMapaCom triar

Compara 15 opcions locals

Aylagas Abogada de familia & Mediadora, Barcelona#1
Què destaca
  • dret de família i herències

Aylagas Abogada de familia & Mediadora

4,927 opinions
Carrer de València, 264, 1º, Eixample, 08007 Barcelona
Ideal per a
pensions d’aliments i herències

Aylagas Abogada de família & Mediadora té el despatx al carrer de València, a l’Eixample, i se centra en dret de família i herències . El seu àmbit inclou divorcis, custòdia compartida, pensions d’aliments i convenis reguladors, amb una primera valoració del cas.

Resulta especialment adequada per a situacions familiars complexes en què cal combinar realisme, empatia, organització i una orientació cap a solucions pactades.

Abogada de familia, Barcelona#2
Què destaca
  • Atenció urgent

Abogada de familia

5,012 opinions
Carrer de Galvany, 15, 08901 L'Hospitalet de Llobregat, Barcelona
Ideal per a
Assumptes familiars urgents o complexos

Aquest despatx d’advocacia familiar, amb seu a l’Hospitalet de Llobregat, aborda dret de família, dret civil, dret penal, violència domèstica i dret eclesiàstic. També ofereix atenció urgent .

La gestió es caracteritza per la facilitat de contacte, l’agilitat i una comunicació propera, aspectes útils quan cal reaccionar amb rapidesa davant una situació familiar complexa.

Silvia Clavero - Abogada de familia en Barcelona#3

Silvia Clavero - Abogada de familia en Barcelona

5,08 opinions
Travessera de Gràcia, 71, 2º, 1ª, Sarrià-Sant Gervasi, 08006 Barcelona
Ideal per a
Persones que prioritzen una comunicació clara en assumptes de dret familiar

Silvia Clavero exerceix com a advocada de dret familiar a Barcelona, amb despatx a la Travessera de Gràcia. Un dels seus trets més reconeixibles és la capacitat d’explicar els aspectes jurídics amb claredat, paciència i un tracte proper, mantenint la comunicació durant el cas.

És especialment adequada per a situacions familiars delicades en què cal combinar rigor professional, escolta i orientació comprensible.

Queralt Abogados, Barcelona#4

Queralt Abogados

4,973 opinions
Av. Diagonal, 469, 2º 3ª, Eixample, 08036 Barcelona
Ideal per a
Dret matrimonialdivorcis i herències

Queralt Abogados és un despatx matrimonialista de l’avinguda Diagonal especialitzat en dret de família. Treballa separacions, divorcis, herències i testaments, amb una orientació ferma i ordenada per defensar els interessos de cada cas.

La intervenció de diverses professionals i la comunicació continuada poden resultar útils quan el procediment requereix una visió àmplia i un seguiment detallat.

Verner Abogados, Barcelona#5
Què destaca
  • herències, família, dret civil, fiscal i penal

Verner Abogados

4,869 opinions
Carrer de París, 160, 1º 2ª, Eixample, 08036 Barcelona
Ideal per a
herències i assumptes civils o fiscals amb component Barcelona-Andorra

Verner Abogados treballa des de l’Eixample de Barcelona amb una mirada especialment àmplia: herències, família, dret civil, fiscal i penal . El despatx també presenta una especialització en assumptes vinculats amb Andorra.

La seva manera d’acompanyar posa l’accent en l’honestedat, la transparència, l’empatia i l’explicació clara de cada pas, un encaix interessant per a gestions delicades o processos que requereixen seguiment continu.

Col·lectiu Ronda Barcelona#6
Què destaca
  • Defensa dels drets de les persones

Col·lectiu Ronda Barcelona

4,21.451 opinions
Carrer de Trafalgar, 50, Ciutat Vella, 08010 Barcelona
Ideal per a
Persones que volen un despatx amb àrea de família i una perspectiva jurídica social

Col·lectiu Ronda Barcelona és un despatx d’advocats amb seu al carrer de Trafalgar i una mirada jurídica orientada a la defensa dels drets de les persones . La seva àrea de família aborda consultes i conflictes familiars dins d’una oferta més àmplia que també inclou treball, habitatge, salut, pensions i qüestions bancàries.

El format cooperatiu aporta una identitat pròpia i un enfocament socialment compromès.

Adriana Gonzales Ramos, Barcelona#7

Adriana Gonzales Ramos

4,939 opinions
Via Laietana, 23, Entresuelo-C, Ciutat Vella, 08003 Barcelona
Ideal per a
Persones que necessiten seguiment estructurat en assumptes de família o dret civil

Adriana Gonzales Ramos exerceix com a advocada a la Via Laietana i està especialitzada en dret civil, amb una àrea dedicada al dret de família, el divorci, la separació i les relacions paternofilials. La seva manera de treballar posa l’accent en l’organització, la comunicació continuada i l’acompanyament al llarg del tràmit.

És una opció adequada per a processos que requereixen seguiment ordenat i explicacions entenedores.

AOB Abogados, Barcelona#8
Què destaca
  • despatx de proximitat

  • serveis legals en línia

AOB Abogados

4,742 opinions
Carrer de Mallorca, 272, Eixample, 08037 Barcelona
Ideal per a
Contractes i assumptes familiars o mercantils

AOB Abogados és un despatx de proximitat situat al carrer de Mallorca, a l’Eixample, amb serveis per a assumptes personals i professionals. La firma treballa àmbits com família, penal, mercantil i contractació, i també ofereix serveis legals en línia .

El tracte proper i eficient resulta especialment adequat quan busques acompanyament durant tràmits burocràtics o conflictes contractuals.

IACTA COOPERATIVA D' ADVOCADES, Barcelona#9

IACTA COOPERATIVA D' ADVOCADES

4,734 opinions
Carrer de la Diputació, 320, Eixample, 08009 Barcelona
Ideal per a
Persones autònomes i famílies que necessiten suport jurídic i fiscal

IACTA Cooperativa d’Advocades treballa des del carrer de la Diputació, a l’Eixample de Barcelona. El despatx combina l’activitat jurídica amb l’assessorament a persones autònomes i la preparació de declaracions de la renda, un perfil útil per a necessitats legals i de gestió relacionades amb l’activitat professional.

El tracte proper i el seguiment sostingut formen part dels seus trets més reconeixibles.

ETIUM ADVOCATS, Barcelona#10
Què destaca
  • Dret de família i successions

  • Visió jurídica àmplia

ETIUM ADVOCATS

4,553 opinions
Rambla de Catalunya, 115bis, 12b, Carrer del Rosselló, 216, 12º b, 08008 Barcelona
Ideal per a
Persones amb assumptes familiars o successoris que poden connectar amb altres àrees del dret

ETIUM ADVOCATS, amb despatx a la Rambla de Catalunya, ofereix assessorament en dret de família i successions dins d’un despatx que també treballa el dret civil, laboral, mercantil i bancari. La seva proposta resulta especialment adequada per a situacions familiars complexes que poden requerir una visió jurídica àmplia .

El tracte proper i la implicació en el seguiment aporten un marc de confiança en moments delicats.

Requena & Mazzoni advocats, Barcelona#11
Què destaca
  • Gestió àgil i ben organitzada

  • Explicacions clares i entenedores

Requena & Mazzoni advocats

4,545 opinions
Torre Urquinaona, Pl. d'Urquinaona, 6, 12ª D, Eixample, 08010 Barcelona
Ideal per a
Particulars i assumptes amb component penal o institucional

Requena & Mazzoni advocats és un despatx de Barcelona situat a la Torre Urquinaona, al mateix centre de l’Eixample. La proposta combina una gestió àgil i ben organitzada amb explicacions clares i entenedores , un enfocament especialment útil en assumptes que requereixen acompanyament proper i criteri jurídic.

Treballa amb particulars, ajuntaments, policies locals, Mossos d’Esquadra i col·lectius policials, també en procediments de defensa penal.

ELNA Advocades, Barcelona#12
Què destaca
  • Assessorament presencial o en línia

  • Formació en perspectiva de gènere

ELNA Advocades

4,537 opinions
1ª, Carrer de Roger de Llúria, 124, 1-1, 08037 Barcelona
Ideal per a
Processos familiars amb acompanyament proper

ELNA Advocades és un despatx de Barcelona amb una mirada propera i especial sensibilitat envers els processos familiars. Ofereix assessorament presencial o en línia i treballa amb una comunicació clara, disponibilitat i formació en perspectiva de gènere .

La seva manera d’acompanyar pot encaixar especialment en situacions de separació o conflicte familiar que requereixen orientació jurídica i humana.

AM'a Ariste Martí Advocades, Barcelona#13

AM'a Ariste Martí Advocades

4,724 opinions
Gran Via de les Corts Catalanes, 617, entl. 2, Eixample, 08007 Barcelona
Ideal per a
successions i situacions de violència de gènere

AM’a Ariste Martí Advocades treballa a l’Eixample de Barcelona amb una atenció propera, ordenada i molt centrada en l’acompanyament durant tot el procés. El despatx tracta assumptes de dret de família, successions, dret penal, violència de gènere i dret de la circulació, amb una comunicació clara i una gestió sense complicacions.

És una opció especialment adequada per a qui busca orientació personalitzada en moments jurídics delicats.

Assist Me Tax & Legal, Barcelona#14

Assist Me Tax & Legal

5,015 opinions
Carrer de París, 45, Entlo 3ª, Eixample, 08029 Barcelona
Ideal per a
Consultes jurídiques particulars o empresarials amb opció en línia

Assist Me Tax & Legal ofereix serveis jurídics a Barcelona des de l’Eixample i també planteja una via de consulta en línia. La seva manera de treballar posa l’accent en la comunicació directa, la implicació en cada cas i una gestió àgil, tant per a qüestions particulars com empresarials.

El format resulta pràctic per iniciar una consulta, ordenar la documentació i mantenir el seguiment sense desplaçaments innecessaris.

Hernandez Martí Abogados, Barcelona#15

Hernandez Martí Abogados

4,718 opinions
Carrer de Còrsega, 286, 2º 2ª B, Eixample, 08008 Barcelona
Ideal per a
Empreses i professionals amb necessitats de propietat intel·lectual

Hernandez Martí Abogados, amb despatx al carrer de Còrsega de Barcelona, està especialitzat en propietat industrial i intel·lectual. El seu àmbit inclou drets d’autor, patents, dissenys i marques, competència deslleial, litigació, arbitratge, lluita contra la pirateria i dret de les tecnologies de la informació.

La comunicació clara, els temps de resposta àgils i el tracte personalitzat encaixen especialment amb empreses i professionals que necessiten protegir actius intangibles.

La comparativa d’un cop d’ull

#NegociNotaOpinionsIdeal per a
#1Aylagas Abogada de familia & Mediadora 4,927pensions d’aliments i herències
#2Abogada de familia 5,012Assumptes familiars urgents o complexos
#3Silvia Clavero - Abogada de familia en Barcelona 5,08Persones que prioritzen una comunicació clara en assumptes de dret familiar
#4Queralt Abogados 4,973Dret matrimonial
#5Verner Abogados 4,869herències i assumptes civils o fiscals amb component Barcelona-Andorra
#6Col·lectiu Ronda Barcelona 4,21.451Persones que volen un despatx amb àrea de família i una perspectiva jurídica social
#7Adriana Gonzales Ramos 4,939Persones que necessiten seguiment estructurat en assumptes de família o dret civil
#8AOB Abogados 4,742Contractes i assumptes familiars o mercantils
#9IACTA COOPERATIVA D' ADVOCADES 4,734Persones autònomes i famílies que necessiten suport jurídic i fiscal
#10ETIUM ADVOCATS 4,553Persones amb assumptes familiars o successoris que poden connectar amb altres àrees del dret
#11Requena & Mazzoni advocats 4,545Particulars i assumptes amb component penal o institucional
#12ELNA Advocades 4,537Processos familiars amb acompanyament proper
#13AM'a Ariste Martí Advocades 4,724successions i situacions de violència de gènere
#14Assist Me Tax & Legal 5,015Consultes jurídiques particulars o empresarials amb opció en línia
#15Hernandez Martí Abogados 4,718Empreses i professionals amb necessitats de propietat intel·lectual

Tens un negoci?

Gestionar o afegir el meu negoci

Mapa de advocades de família a Barcelona

Utilitza el mapa per veure quins despatxos queden més a prop de casa, de la feina o dels jutjats on hauràs de fer gestions. Hi trobaràs opcions a la Travessera de Gràcia, l’avinguda Diagonal, l’Eixample i Les Corts, així com una alternativa a l’Hospitalet de Llobregat. La distribució ajuda a detectar zones amb més oferta i a escollir una ubicació còmoda per a reunions de seguiment.

Serveis que convé comparar

  • Divorcis i separacionsAssessorament per ordenar els tràmits, preparar acords i afrontar el procediment amb una explicació clara de cada pas.
  • Custòdia compartidaOrientació per plantejar mesures sobre la cura dels fills i adaptar-les a la situació concreta de cada família.
  • Pensions d’alimentsRevisió de les obligacions econòmiques i de les qüestions que poden aparèixer en convenis o procediments familiars.
  • Herències i testamentsSuport per planificar o tramitar herències, testaments i possibles conflictes entre familiars.
  • Dret matrimonialAtenció a qüestions relacionades amb el matrimoni, la separació, el divorci i les conseqüències legals de cada decisió.
  • Mediació familiarUna via per intentar arribar a acords quan la comunicació entre les parts encara permet negociar.
  • Consultes urgentsAlguns despatxos poden atendre situacions familiars complexes que requereixen reaccionar amb rapidesa.

Com triar advocades de família a Barcelona

  1. Explica el teu cas en poques línies abans de demanar hora i pregunta si el despatx tracta exactament aquest tipus d’assumpte.
  2. Si hi ha fills, confirma que l’advocada treballa habitualment amb custòdies, pensions d’aliments i convenis reguladors.
  3. Pregunta què inclou la primera consulta i quina documentació convé portar per aprofitar millor la reunió.
  4. Valora si prefereixes una visita presencial a l’Eixample, la Diagonal, Sarrià-Sant Gervasi o Les Corts, o una consulta en línia.
  5. En situacions urgents, confirma abans la disponibilitat real i el canal de contacte més ràpid.
  6. Demana com serà el seguiment del cas i amb quina freqüència rebràs actualitzacions.

Preguntes freqüents

Quina advocada de família em convé si estic pensant en un divorci?

Busca una professional que porti divorcis i que pugui explicar-te les diferències entre un procediment de mutu acord i un de contenciós. Si hi ha fills, també és important que tracti custòdies, pensions d’aliments i convenis reguladors.

Puc fer una primera consulta en línia?

Alguns despatxos ofereixen assessorament presencial o en línia. Quan contactis, confirma el format disponible, la durada de la consulta i quina informació has de preparar perquè l’advocada pugui valorar millor la situació.

On puc trobar advocades de família a Barcelona?

Hi ha despatxos a zones com l’Eixample, l’avinguda Diagonal, Sarrià-Sant Gervasi i Les Corts. El mapa et permet comparar les ubicacions i escollir la que et resulti més còmoda per a les visites.

Quan és important buscar atenció urgent?

És recomanable contactar ràpidament si hi ha una situació de violència domèstica, un termini judicial proper o una decisió que afecti immediatament els fills. Abans de desplaçar-te, confirma que el despatx pot atendre urgències.

Una advocada de família també pot portar una herència?

Algunes professionals combinen dret de família amb herències, testaments i dret civil. Si el cas inclou qüestions fiscals o una relació amb Andorra, comenta-ho des del primer contacte per comprovar que l’especialització encaixa amb les teves necessitats.

Guies relacionades